“Gogijeva” tekma sezone in 34 točk za zmago Phoenixa (VIDEO)

Goran Dragić je ponoči zablestel v polnem sijaju in bil s 34 točkami ob odličnem izkoristku meta iz igre (11/15), še bolj je blestel pri metih za 3 točke (5/6), najbolj zaslužen za zanesljivo zmago Phoenixa z Indiano.

Dragiću, na krilih katerega se je Phoenix po dveh porazih znova vrnil na zmagovite tirnice, je izdatno pomagal Eric Bledsoe z 27 točkami. Odlično dvojec je ob poškodbi Isaiaha Thomasa na parketu skupaj preživel bistveno več časa in vse skupaj se je hitro odrazilo v sami igri.

“Dva energična branilca sta igrala skupaj, kar je težko braniti. Sta izjemno hitra in če nisi previden, se ti hitro lahko zgodi, da dosežejo 38 točk iz protinapadov, kar je ravno to, kar se je zgodilo danes,” je po tekmi dejal trener Indiane, ki se je v prvem polčasu še dobro držala, v drugem pa izgubila vajeti igre (43:62), Frank Vogel.

“Veliko smo se pogovarjali o našem entuziazmu. Imeti to energijo … mislim, da so si fantje vzeli k srcu,” pa je razmišljal strateg Phoenixa Jeff Hornacek.

Trenutno na robu “play-offa”

Drugi polčas so sicer Pacersi odlično začeli in povedli že za 9 točk, nato pa je sledil delni izid 17:3 in z Dragićevim zadetim metom so Sonca povedla s 64:59. V zadnji četrtini je bil prav tako Ljubljančan skupaj z Bledsoejem bil eden glavnih za delni izidi 12:0 in tekma je bila ob rezultatu 106:88 odločena. Phoenix z 11 zmagami in 8 porazi ta hip zaseda 8. mesto na zahodu.

Vrnitev Duranta, poraz Oklahome

Prvo tekmo v sezoni je za Oklahomo odigral najboljši strelec in najkoristnejši igralec lanske sezone Kevin Durant. Dosegel je 27 točk, a ni mogel preprečiti poraza v New Orleansu, ki je za Thunder že 13. na 18-ih letošnjih tekmah.

NBA, 3. december

PHOENIX SUNS – Indiana Pacers 116:99
(G. Dragić 34 (5/6 za 3), 5 skokov in 3 podaje v 35 minutah, Bledsoe 27, Z. Dragić ni igral; Miles 17, Hibbert 15 in 10 skokov)

NEW ORLEANS PELICANS – Oklahoma City Thunder 112:104
(Evans 30, Davis 25 in 10 skokov; Durant 27, Westbrook 21)

CLEVELAND CAVALIERS – Milwaukee Bucks 111:108
(Irving 28, Love 27 in 10 skokov, James 26; Knight 27, Parker 22)

ATLANTA HAWKS – Boston Celtics 109:105