Gogi prvi strelec ob porazu proti 76ersem, Dallas do prve zmage v gosteh

Sedem gostovanj so potrebovali košarkarji Dallas Mavericksov, da so zabeležili prvo zmago v gosteh. Četa Ricka Carlisla se je veselila zmage v Chicagu (98:103), tudi Goranu Dragiću, ki je bil prvi strelec moštva, pa ni uspelo preprečiti poraza Miamija proti Philadelphii 76ers.

Mavericski so bili nekajkrat že blizu temu, da se prebijejo do zmage v gosteh. Še najbližje v Los Angelesu in San Antoniu, ko so klonili za točko oz. v drugem primeru po podaljšku, tokrat pa jim je vendarle uspelo. Proti Bullsom, ki v letošnji sezoni na domačem terenu ne blestijo (2 zmagi in 6 porazov), so večji del tekme vodili in na koncu zasluženo slavili. Dve minuti in pol pred koncem je bilo 90:96, nato pa je zelo pomembne tri točke dosegel Harrison BarnesLuka Dončić je v 31 minutah zbral 11 točk, 6 skokov in 3 podaje.

Tretji zaporedni poraz na domačih tleh so zabeležili košarkarji Miamija, ki so proti Philadelphii klonili kljub 22 točkam Gorana Dragića. Nekdanji slovenski kapetan je soigralem podelil še 5 podaj. Varovanci Erika Spoelstre nikakor niso uspeli zaustaviti letos izjemnega Joela Embiida, ki je domačinom nasul kar 35 točk, dodal pa še 18 skokov.

Dallas in Miami bosta priložnost za naslednjo zmago imela v noči iz srede na četrtek. Telički bodo gostili Utah Jazz, Vročica pa odhaja na gostovanje v Brooklyn.

Liga NBA, 13.11.
Miami Heat – Philadelphia 76ers 114:124 (26:32, 36:32, 28:32, 24:28)
(Dragić 22 in 5 podaj; Richardson 17; Embiid 35 in 18 skokov, Redick 25)

Chicago Bulls – Dallas Mavericks 98:103 (20:25, 29:31, 26:26, 23:25)
(LaVine 26, 5 skokov in 5 podaj, Parker 16; Barnes 22 in 5 skokov, Barea 14)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – 28 minut, 22 točk (7/11 za dve točki, 1/4 za tri točke, 5/7 prosti meti), 3 skoki, 5 podaj, 2 pridobljeni žogi, 1 blokada, 2 izgubljeni žogi, 4 osebne napake; +/- = -14.

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 31 minut, 10 točk (1/5 za dve točki, 2/7 za tri točke, 3/4 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu), 3 podaje, 1 pridobljena žoga, 1 prejeta blokada, 3 izgubljene žoge, 1 osebna napaka; +/- = -13.

Preostale tekme
Washington Wizards – Orlando Magic 117:109 (30:30, 25:25, 28:28, 34:26)
(Wall 25 in 10 podaj, Beal 21 in 8 skokov; Ross 21, Fournier 20 in 5 podaj)

Toronto Raptors – New Orelans Pelicans 110:126 (29:31, 32:35, 22:28, 27:32)
(Siakam 22, Leonard 20 in 6 skokov; Moore 30, Holiday 29 in 14 podaj)

Oklahoma City Thunder – Phoenix Suns 118:101 (32:13, 32:27, 22:25, 32:26)
(George 32, 8 skokov in 6 podaj, Schroder 20, 9 podaj in 5 skokov; Warren 21 in 6 skokov, Booker 19 in 6 podaj)

Memphis Grizzlies – Utah Jazz 88:96 (16:20, 27:20, 26:34, 19:22)
(Conley 24, M. Gasol 16; Ingles 19, Gobert 15 in 16 skokov)

Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets 120:113 (30:31, 27:22, 36:32, 27:28)
(Towns 25, 21 skokov in 10 izgubljenih žog, Teague 24 in 11 podaj; Russell 31, Dinwiddie in Hollis Jeferson 14)

Sacramento Kings – San Antonio Spurs 104:99 (25:24, 31:31, 21:21, 27:23)
(Bogdanović 22, Fox 19; DeRozan 23, Aldridge (18 skokov) in Gay po 14)

Los Angeles Clippers – Golden State Warriors 121:116* (34:30, 30:31, 26:20, 16:25) (15:10)
(Williams 25, Harrell 23; Durant 33, 11 skokov in 10 podaj, Thompson 31)