Gogi in Whiteside za zmago Miamija ob zvoku sirene

Trideset sekund pred koncem tekme so igralci Detroita po košu Isha Smitha prišli do štirih točk prednosti, najvišjega vodstva proti ekipi Miamija na celotni tekmi. Po napaki stranskega avta je Goran Dragić zadel prosti met, potem pa 24 sekund pred koncem zadel še met za dve točki. Po neuspešnem napadu Detroita so imeli igralci Miamija 11 sekund za zadnji napad. Odgovornost je prevzel James Johnson, ki je met zgrešil, skok v napadu je dobil Dragić, v gneči uspel vreči na koš, a se je žoga od obroča odbila, v zadnji sekundi pa jo je s skokom v napadu in ‘odbitkom’ v koš spravil Hassan Whiteside za izjemno pomembno zmago Miamija v boju za končnico v neposrednem dvoboju z Detroitom.

Vročica je torej dobila svoje gostovanje v legendarnem Auburn Hillsu, v naslednji sezoni se namreč ekipa Detroita seli v novo dvorano. Igralci s Floride so bili boljši večino tekme, še ob koncu tretje četrtine so vodili za devet točk. Igralcem Detroita je v napeti in tudi nekoliko živčni tekmi, ki je imela vse elemente tekme končnice, uspel preobrat v zadnji četrtini, na koncu pa so po ponovnem preobratu in s košem v zadnji sekundi vseeno slavili Gogi in druščina.

Dragić je bil najboljši strelec tekme, po nekoliko slabših strelskih predstavah na zadnjih tekmah mu je končno stekel met, dosegel je 28 točk ob metu iz igre 9:16, v štirih metih je zadel eno trojko, imel je še štiri skoke in podaje. Hassan Whiteside je dosegel 17 točk in devet skokov, vključno z izjemno pomembnim zadnjim. Whiteside je prvi igralec po Lebron Jamesu, ki je Miamiju priboril zmago ob zvoku sirene.

Pri Detroitu, ki za Miamijem zdaj zaostaja za dve in pol tekmi, je bil najboljši Kentavious Caldwell-Pope, dosegel je 25 točk, Beno Udrih je ponovno dobil zajetno minutažo – igral je slabih 17 minut, dosegel 6 točk v šestih metih iz igre, imel je 4 asistence in 3 skoke.

Miami že danes čaka novo gostovanje, Gogija pa nov slovenski obračun – v New Yorku bo igral proti Knicksom in Saši Vujačiću. Beno Udrih pa bo s soigralci v četrtek gostil moštvo iz Brooklyna.

Od preostalih tekem je veliko pozornosti prejela tekma med Golden Statom in Houstnom. Boljši so bili Bojevniki (113:106), Steph Curry je dosegel 32 točk in 10 skokov, pri domačih pa je James Harden vknjižil novega trojnega dvojčka, dosegel je 24 točk, 11 skokov in 13 podaj.

Golden State je šele peta ekipa v zgodovini lige NBA, ki je v treh zaporednih sezonah dosegla 60 zmag ali več. Njihov trener Steve Kerr pa je z zmago dosegel mejnik najhitreje doseženih 200 zmag v kateremkoli ameriškem profesionalnem športu. Za ta dosežek je potreboval 238 tekem, v ligi NBA pa je s tem prehitel svojega bivšega trenerja Phila Jacksona, ki je za ta dosežek s Chicago Bullsi potreboval 270 tekem.

V Oregonu sta se Portland in Denver podobno kot Miami in Detroit udarila za osmo mesto na zahodu. Boljši so bili domačini, CJ McCollum je dosegel 39 točk, izjemen pa je bil proti svojemu bivšemu klubu Jusuf Nurkić – 33 točkam (rekord kariere) je dodal še 16 skokov. Na drugi strani je bil najboljši strelec Jameer Nelson (23), Nikola Jokić je dosegel 17 točk, imel pa 8 skokov in asistenc. S to zmago je Portland tudi prehitel Denver na lestvici in je sedaj sam na osmem mestu.

Ricky Rubio je s tremi zadetimi prostimi meti na koncu prinesel zmago Minnesoti proti Indiani, Washington pa si je z zmago nad Lakersi zagotovil prvo mesto v svoji diviziji prvič po letu 1979.