Gladka zmaga Miamija, osebni rekord Čančarja!

S suvereno zmago proti Philadelphiji se je Miami še utrdil na petem mestu vzhodne konference in vse kaže, da se bo v prvem krogu končnice pomeril z Atlanto ali New Yorkom, v drugem pa prav z današnjimi tekmeci, če bodo le-ti v zadnjih dveh tekmah rednega dela vsaj enkrat premagali Orlando in na ta način osvojili prvo mesto na vzhodu.

Miami je že po prvi četrtini vodil 38:22, zadnji točki v tem delu igre je dosegel Udonis Haslem, ki je zaigral prvič v letošnji sezoni, sicer pa že v 18. zaporedni. Kmalu na začetku druge četrtine je bil ikona Miamija izključen po prerivanju s Howardom. V prvem polčasu je najvišja prednost Miamija znašala že 22 točk, na začetku zadnje četrtine pa že 26.

Bulter je dosegel 21 točk, Adebayo 18 in 12 skokov. Ponovno sta bila s klopi odlična Tyler Herro (18 točk) kot tudi Goran Dragić (15 točk). Za goste je Tobias Harris dosegel 21 točk.

To je bila zadnja domača tekma Miamija v rednem delu, v soboto je na sporedu gostovanje proti Miwaukeeju.

Denver je na gostovanju premagal Minnesoto, Vlatko Čančar pa je dosegel rekord kariere – 14 točk. Najboljši strelec je bil Nikola Jokić, dosegel je 31 točk, 16 že v prvi četrtini.

Denver ima še vedno možnost, da redni del sezone zaključi na tretjem mestu zahodne konference, trnutno za zmago zaostaja za LA Clippersi.

Za Minnesoto je Edwards dosegel 29 točk, kot novinec je že na 34 tekmah presegel mejo 20 točk, s čimer je na klubski lestvici po tem dosežku prehitel Chrisian Laettnerja.

Denver bo že nocoj igral v Detroitu, za zaključek rednega dela sezone pa še v Portlandu.

Portland, ki se z Dallasom in Lakersi bori za razvrstitev od petega do sedmega mesta, s tem da samo peto in šesto mesto neposredno vodita v končnico, je v tesni končnici izgubil proti Phoenixu, pomagalo ni niti 41 točk Lillarda, od tega kar 21 v zadnji četrtini – z uspešnima prostima metoma dobri dve sekundi do konca je tekmo odločil Devin Booker.