Gašper Okorn se je po tekmi javno zahvalil igralcem in jim tudi čestital

Košarkarji Krke nadaljujejo serijo zmag, saj so tudi v 8. kolu Lige Nova KBM vpisali zmago. S stoodstotnim izkupičkom zasedajo prvo mesto na lestvici.

Krkaši so začeli v peterki Rok Stipčević, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Miha Škedelj in Mate Vucić in po dobrih dveh minutah povedli z 10-3. Gostje so se hitro vrnili in z devetimi zaporednimi točkami prešli v vodstvo, ki so ga do konca prve četrtine povečali na pet točk (26-21). V 14. minuti so gostje imeli 9 točk prednosti (32-23), potem pa so se Krkaši z delnim izidom 9-1 približali le na točko zaostanka. Šentjur je do konca polčasa ponovno ušel in po 20 minutah vodil z 42-36.

V 25. minuti je imel Šentjur ponovno devet točk prednosti (53-44), nato pa so Krkaši začeli zmanjševati zaostanek. Z zadetim prostim metom Cerkvenika prav ob koncu tretje četrtine so izenačili na 61, v zadnji četrtino pa so povsem zasenčili gostje. V šestih minutah so dosegli 17 zaporednih točk, gostom pa v tej četrtini dovolili, da so dosegli zgolj pet točk. Krkaši so tako zasluženo prišli do nove zmage.

Liga NKBM, 8. krog:
KRKA – ŠENTJUR 85:66 (21:26, 15:16, 25:19, 24:5)
Krka: Stergar 8 (1:2), Jančar Jarc 1 (1:2), Cerkvenik 12 (1:1), Stipčević 15 (2:3), Stavrov 2 (2:2), Vucić 1 (1:2), Jurkovič 11 (3:5), Spasojević 10 (4:4), Špan 10 (2:2), Škedelj 15 (4:4).
Šentjur: Craig 6, Dunn-Martin 5, Tomažič 14 (1:2), Nemanič 17 (1:3), Držić 2, Zupan 12 (1:1), Kellner 3, Livadić 5 (3:4).
* Prosti meti: Krka 21:27, Šentjur 6:10.

5x Krkin naj:
Najboljša strelca: Rok Stipčević in Miha Škedelj 18
Največ skokov: Miah Škedelj 9
Največ asistenc: Jan Špan 4
Največ pridobljenih žog: Leon Stergar 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Miha Škedelj 16

Gašper Okorn, trener Krke: »Danes bi naprej izpostavil nekaj drugega kot zmago proti Šentjurju. Čestital bi igralcem za zadnjih 12 dni, ki so bili precej naporni za nas. Zato res čestitke igralcem, ki so odigrali pet tekem in teh pet tekem tudi dobili. V teh 12 dneh smo tudi dva dni potovali. Po reprezentančni pavzi niti trenirali nismo. Imeli smo le dva treninga, ko se je peterica vrnila iz reprezentance, potem pa se je že začel ta nor ritem. Vesel sem. Se pa moramo zdaj res odpočiti, saj se nekaterim igralcem že dobro pozna načetost. Zahvalil bi se Leonu Stergarju, ki je precej izčrpan in bolan odigral današnjo tekmo. Zahvala tudi Janu Španu, ki je igral kljub prebavnim motnjam. Vsi igralci so tudi nocoj stisnili zobe in pokazali, da jim ni vseeno. Sedaj nas čaka še tekma v Laškem, potem pa se moramo malce odpočiti in po nekem dolgem, res dolgem času začeti s rednimi treningi. Mi ne jokamo. A gledamo realno: zaradi reprezentančne pavze 14 dni nismo mogli trenirati, po tem takoj dva treninga in šest tekem v 18 dneh, kar zna biti napor tudi za kako drugo ekipo. Zato moram reči, da sem spet res zadovoljen z našim drugim polčasom. V prvem polčasu se nam je ponovila zgodba s tekem proti Hopsom, Podgorici in Šenčurju. Je pa očitno, da imamo dovolj kakovosti in dovolj širok nabor igralcev, da v drugem delu nismo tako izčrpani. Če pogledamo celotno zgodbo zadnjih 12 dni, ekipa, ki ne bi bila dovolj fizično in mentalno pripravljena, vsega tega ne bi zdržala, zagotovo bi se nekje spotaknila. Zato še enkrat čestitke in kapo dol. V prvem polčas smo bili sicer nekoliko slabši v skoku, bili smo premehki. V drugem polčasu pa smo, tako kot v prejšnjih tekmah,  predvsem v obrambi prikazali svoj pravi obraz.«

Robert Jurković, košarkar Krke“Zopet smo slabo začeli, zdaj imamo kar niz teh slabih začetkov tekem. A se vsakič kot ekipa dvignemo in se z dobro obrambo vrnemo v tekmo. Upam, da bomo sedaj to začeli delati od prve minute naprej.“

Damjan Novaković, trener Šentjurja“Držali smo se tri četrtine, ko smo tudi igrali dobro. Smo pa ob koncu 3. četrtine po svojih neumnostih dovolili Krki, da se nam približa. V zadnji četrtini je sledil razpad, za kar so zaslužni vsi igralci. Končni rezultat pa je verjetno realen pokazatelj razmerja med Krko in Šentjurjem.”

Tim Tomažič, košarkar Šentjurja“V tekmo smo šli sproščeno, z neko željo po dobri energiji. Igrali smo dobro in čvrsto v obrambi. Parirali smo jim tri četrtine, potem je padla naša zbranost, svoje je naredila utrujenost. Krka ima daljšo klop. Gremo dalje, še vedno smo visoko na prvenstveni lestvici.”