Francija premočna za Slovenijo U20, jutri proti Nemčiji

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let se je danes pomerila proti Franciji. Kljub močnemu začetku in dobro odigrani prvi četrtini, ki so jo dobili z delnim rezultatom 22:18, so morali na koncu premoč priznati nasprotnikom. Strelsko se je najbolj izkazal Saša Ciani, ki je k doseženim 14 točkam dodal še 8 skokov.

SLOVENIJA : FRANCIJA 61:81 (22:18, 8:26, 21:21 ,10:16)
Strelci Slovenije: Kavkler 6, Lamut 6, Mikuš 2, Samar 8, Urbiha 3, Ciani 14 (8 skokov), Dolničar 8, Flerin, Ivaknovič, Klavžar 9, Klobučar, Mirtič 5

Slovenci do 20 let so na drugi tekmi skupinskega dela klonili proti francoski reprezentanci. Po dobro odigranem začetku je bila odločilna predvsem druga četrtina, ki so jo Francozi dobili z delnim rezultatom 8:26. Kljub porazu so bili naši košarkarji boljši v metu iz igre (48%-44%), strelsko pa se je med Slovenci najbolj izkazal Saša Ciani z doseženimi 14 točkami. Košarkarje naslednja tekma čaka 10. julija, ko se bodo ob 12.30 uri pomerili z nemško reprezentanco.