FMP šokiral Stožice, Olimpija nepričakovano izgubila

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tretjem kolu regionalne lige v domači Areni Stožice po podaljšku klonili proti FMP-ju. Gostje so bili boljši s končnim rezultatom 92:89, Zmaji pa so tako zabeležili prvi poraz v tej sezoni.

V ponedeljek Zmajem ni uspelo ubraniti stoženskega parketa in razveseliti živahnega ljubljanskega občinstva. Tekmo proti beograjskemu FMP-ju so izgubili z rezultatom 89:92. Najučinkovitejši košarkar Cedevite Olimpije je bil s 25 točkami Marcus Keene.

Ekipi sta v Stožicah prikazali izjemno izenačeno predstavo. Že v uvodni četrtini sta se izmenjevali v vodstvu, povsem poravnan pa je bil tudi rezultat po prvih desetih minutah igre (18:18). V nadaljevanju so košarkarji Cedevite Olimpije prevzeli niti igre v svoje roke in do konca prvega polčasa povečevali vodstvo. Drugo četrtino so dobili s sedmimi točkami prednosti, rezultat po polovici tekme pa je bil 41:34.

Tudi v drugem polčasu so Zmaji nadaljevali z dobro predstavo, gostom pa niso pustili, da bi se jim približali. Ob koncu tretje četrtine je bila prednost Ljubljančanov še devet točk (63:54). V zadnjem delu je sledilo nekaj temnih minut za zeleno-oranžne, kar so gostje izkoristili. Zadnja četrtina je sicer pripadla košarkarjem FMP-ja, redni del tekme pa se je končal brez zmagovalca (77:77).

V podaljšku so gostje nadaljevali s svojo igro, Ljubljančani pa so se ves čas trudili prevesiti rezultat v svojo korist. V petih minutah igre jim to žal ni uspelo in tekma je pripadla FMP-ju. Košarkarji Cedevite Olimpije so izgubili z rezultatom 89:92. Na svojem računu v regionalni ligi imajo zdaj dve zmagi in en poraz.

Najučinkovitejši košarkar Zmajev je bil Marcus Keene s 25 točkami, 17 jih je prispeval še kapetan Jaka Blažič. Zach Auguste je z 12 točkami in 13 skoki dosegel novega dvojnega dvojčka.

Košarkarji Cedevite Olimpije bodo na parket znova stopili v nedeljo ob 21.00, ko se bodo v Dvorani Aleksandra Nikolića pomerili proti beograjski Crveni Zvezdi.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke FMP-ju za zmago. V drugem delu tekme so gostje spremenili obrambo, kar je pomenilo težave na naši strani. Zapravili smo lahke priložnosti, zgrešili smo odprte mete in deset prostih metov. Sezona je še dolga, s to ekipo pa se imamo še ogromno za naučiti. Če smo do zdaj mislili, da smo dobri, nas je ta tekma spustila na realna tla.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Tekmo smo imeli pod nadzorom do konca tretje četrtine. Nadzorovali smo vse, poleg tega pa smo igrali čvrsto obrambo. S taktično dobro igro smo dosegali lahke koše in imeli 13 točk razlike, potem pa se je ekipa preveč sprostila. Mislili smo, da smo zmagali, a rezultat se v košarki hitro obrne. FMP ni popustil, do konca so igrali borbeno in srčno. Proti koncu tekme se je tudi nam skrhala samozavest, saj nas je preobrat šokiral. Zdaj nas čakata dve težki gostovanji, najprej v Beogradu nato prva tekma Evropskega pokala v Španiji. V naslednjih dneh imamo pred sabo še nekaj dela in upam, da smo se iz tekme še nekaj naučili.«