Filipovski z Monacom ostal brez končnice, znani četrtfinalni pari

Rubrika: Eurocup

Sašo Filipovski je z Monacom na ključni tekmi 6. kola EuroCupa za biti ali ne biti klonil na gostovanju v Vilni, kar pomeni, da bo končnica drugega najmočnejšega evropskega tekmovanja potekala brez slovenskih predstavnikov. Znani so že tudi vsi četrtfinalni pari.

Četrtfinalni pari
ALBA – Unicaja
LDLC ASVEL – MoraBanc Andorra
Valencia – Rytas
UNICS – Lokomotiv Kuban

Pred zadnjem kolu rednega dela EuroCupa je bilo samo eno odprto vprašanje. Glasilo se je “Rytas ali Monaco?” Moštvi sta se v Vilni pomerili kar med seboj, domači košarkarji pa so že v samem začetku tekme prevzeli pobudo in po uvodnih 10 minutah vodili z 11 točkami prednosti (25:14).

Nič bolje košarkarjem Monaca ni šlo v nadaljevanju, saj so se v nadaljevanju obračuna le še enkrat uspeli približati na manj kot 10 točk zaostanka (30:21), v zadnji četrtini pa so med drugim že zaostajali tudi za 25 točk (83:58). “Čestitke Rytasu. Hitro so prevzeli pobudo in dominirali vseh 40 minut. Poizkušali smo se vrniti v igro, a vodstvo Rytasa nismo uspelo niti ogroziti. Imeli so več energije, nadskakali so nas, bili so močnejši. Lahko jim samo čestitam in jim želim vse najboljše med zadnjih 8,” je po tekmi spregovoril trener Monaca Sašo Filipovski.

V sredo se je v dresu Cedevite predstavil tudi Edo Murić. Zagrebčani so drugi del tekmovanja zaključili brez dosežene zmage, Murić pa je proti Zenitu zbrali 2 točki.

EuroCup, drugi del, 6. (zadnje) kolo, 6.2.
UNICS – MoraBanc Andorra 72:53 (17:21, 15:9, 17:13, 23:10)
(Morgan 16 in 6 skokov, Henry 14 in 5 podaj; Diagne 12 in 6 skokov, Albicy 10 in 8 podaj)

Lokomotiv Kuban – Fraport Skyliners 84:58 (19:18, 19:16, 21:10, 25:14)
(Apić 18 in 6 skokov, Ivlev 12 in 7 skokov; Clark 13, Larson 9)

Rytas – AS Monaco 90:68 (25:14, 21:15, 26:24, 18:15)
(Seeley 21, Parakhouski 18 in 11 skokov; Kikanović 17, Gladyr 16)

Cedevita – Zenit 75:79 (23:19, 16:13, 16:23, 20:24)
(Katić 15 in 6 podaj, Pullen in Stipanović po 13, 7 skokov in 5 podaj; Reynolds 17 in 9 skokov, Uthoff 14)

Valencia – CSP Limoges 91:84 (22:19, 27:24, 21:23, 21:18)
(Thomas 17, San Emeterio 14; Hardy 16, Taylor (13 podaj in 5 skokov) in Howard po 13)

Že odigrano
Crvena zvezda mts – Unicaja 105:89
ratiopharm Ulm – LDLC ASVEL 86:68
ALBA – Partizan NIS 97:74

Slovenci v EuroCupu
Aleksej Nikolić (Partizan NIS) – 24 minut, 10 točk (1/1 za dve, 2/4 za tri, 2/2 prosti meti), 3 skoki (1 v napadu), 5 izgubljenih žog, 3 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak; indeks 9,
Edo Murić (Cedevita) – 20 minut, 2 točki (1/3 za dve, 0/2 za tri), 1 skok, 3 izgubljene žoge; indeks -4,