Filipovski Monaco popeljal do zmage v Pionirju, Partizan v škripcih

Rubrika: Eurocup

Crvena zvezda je imela na domačem terenu možnost, da si tri kola pred koncem rednega dela EuroCupa morda že zagotovi mesto v drugem delu tekmovanja, a je bila neuspešna. Načrte ji je prekrižal Monaco Saše Filipovksega. Po novem porazu se je v škripcih znašel Partizan, do pomembne zmage pa se je prebil Galatasaray z Jakom Klobučarjem.

Derbi 7. kola EuroCupa med Crveno zvezdo in Monacom je pripadel Francozom, ki so sedaj le še za las oddaljeni od preboja v drugi del tekmovanja. V precej težjem položaju se je v skupini C znašel Partizan, ki trenutno za četrtouvrščenim Turk Telekomom zaostaja za zmago, proti Turkom pa tudi izgublja v medsebojnih obračunih z 0:1. Aleksej Nikolić je v St. Petersburgu tokrat tekmo zaključil pri 9 točkah, Andrea Trinchieri pa je zabeležil prvi poraz na klopi črno-belih.

Do pomembne zmage se je prebil Jaka Klobučar z Galatasarayjem, ki je s 77:69 odpravil nemški Ulm. Nekdanji slovenski reprezentant je tekmo končal pri 5 točkah in 4 skokih.

EuroCup, 7. kolo, 14.11.
Galatasaray – ratiopharm Ulm 77:69 (15:11, 19:16, 23:22, 20:20)
(Auguste 17 (12 skokov) in Harrison (7 skokov) po 17; Akpinar 12, Miller in Thompson po 11)

Zenit – Partizan NIS 75:71 (20:22, 20:20, 18:10, 17:17)
(Karasev 21 in 5 skokov, Voronov 12; Marinković 11 in 5 skokov, Paige 10)

Crvena zvezda mts – AS Monaco 75:91 (29:29, 16:15, 17:32, 13:15)
(Baron 14, Ragland 12 in 8 podaj; Needham 21 in 6 podaj, Kikanović 17)

Fraport Skyliners – Unicaja 78:84 (25:16, 8:28, 25:19, 20:21)
(Bell-Haynes 22 in 5 podaj, Murphy 11; Milosavljević 16, Waczynski 14)

Mornar Bar – Fiat Turin 86:83 (20:21, 25:19, 20:20, 21:23)
(Sane 23 in 10 skokov, Waller 18 in 5 skokov; Rudd 24 in 8 skokov, Wilson 17 in 10 podaj)

Alba – Cedevita 102:109 (11:32, 27:29, 25:18, 39:20)
(Mattisseck in Gidraitis po 16; Cobbs 20 in 9 podaj, Pullen 18)

Germani Brescia – MoraBanc Andorra 73:79 (19:16, 19:24, 9:22, 26:17)
(Hamilton 13 in 7 skokov, Abass 11 in 12 skokov; Stevic in Jelinek po 16)

Limoges CSP – Lokomotiv Kuban 64:72 (17:14, 20:19, 14:21, 13:18)
(Bouteille 17, Hardy 14; Wright 16, Kulagin 15 in 6 skokov)

Valencia – Turk Telekom 101:83 (17:21, 33:21, 22:22, 29:19)
(Tobey 15, Van Rossom 13 in 7 podaj; Landesberg 17, Štimac 16)

Že odigrano
Rytas – UNICS 81:87 (18:18, 25:17, 15:24, 23:28)
Arka Gydnia – Tofas 77:87 (32:28, 15:28, 15:12, 15:19)
Dolomiti Trento – ASVEL 79:77 (22:22, 18:18, 19:17, 20:20)

Slovenci v EuroCupu
Jaka Klobučar (Galatasaray) – 18 minut, 5 točk (1/1 za dve točki, 0/1 za tri točke, 3/4 prosti meti), 4 skoki (1 v napadu), 3 podaje, 2 pridobljeni žogi, 2 izgubljeni žogi, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake; indeks 12.

Aleksej Nikolić (Partizan NIS) – 28 minut, 9 točk (1/4 za dve točki, 1/3 za tri točke, 4/4 prosti meti), 3 skoki (1 v napadu), 2 podaji, 1 izgubljena žoga, 1 prejeta blokada, 2 osebni napaki, 8 izslijenih osebnih napak; indeks 13.