Filipovski do nove zmage, Partizan znova poražen

Rubrika: Eurocup

V EuroCupu ni več neporaženega moštva. Lokomotiv iz Kubana je na tekmi 5. kola, na kateri je pravico delil tudi Sašo Petek, na domačem terenu klonil proti Albi. Do nove zmage so se dokopali varovanci Saša Filipovskega, v težkem položaju pa so se po novem porazu znašli košarkarji Partizana.

Rad bi čestital moji ekipi in zaželel srečo Andorri v nadaljevanju tekmovanja,” je po novi zmagi Monaca dejal trener Sašo Filipovski, ki je še posebej navdušen nad svojim igralcem Yakubo Ouattaro, ki je bil z 19 točkami drugi strelec tekme: “Imam veliko spoštovanje do tega fanta. Trdo dela in rad ga imam. Ima veliko srce in je precej inteligenten. Vesel sem, da sem njegov trener, hkrati pa prepričan, da bo postal pomemben igralec francoske izbrane vrste, v kolikor bo nadaljeval v takem slogu.”

Monaco se je po novi zmagi na vrhu lestvice izenačil s Crveno Zvezdo, v težkem položaju pa so se po novem porazu znašli košarkarji Partizana. S 77:72 so jih na domačem terenu ugnali košarkarji Turk Telekoma, ki so Beograjčane potisnili na 5. mesto. Aleksej Nikolić je za Partizan zbral 9 točk, 1 skok in 2 podaji.

EuroCup, 31.10.
Lokomotiv Kuban – Alba Berlin 75:83 (17:25, 22:24, 19:18, 17:16)
(Whitehead 16, Wright 15; Sikma 18 + 9 skokov, Thiemann 12)

Tofas – Cedevita 94:89 (20:25, 30:28, 24:14, 20:22)
(Weems 23, Garrett (9 podaj) in Mejia (7 skokov) po 15; Cobbs 15 + 6 podaj, Cook in Ramljak po 13)

Turk Telekom – Partizan 77:72 (28:14, 18:18, 16:20, 15:20)
(Gabriel 16 + 6 skokov, Campbell 13; Marinković 28, Paige 14)

Unics Kazan – Fraport Skyliners Frankfurt 83:80 (22:18, 25:23, 19:14, 17:25)
(Smith 16 + 5 podaj, Ndour 12; Heslip 25, Clark 16)

Mornar Bar – Rytas 69:92 (23:26, 26:23, 8:22, 12:21)
(Koenig 14, Micović 11; Echodas (6 skokov) in Girdziunas po 13)

AS Monaco – MoraBanc Andorra 81:73 (18:19, 26:25, 17:12, 20:17)
(Robinson 20 + 5 podaj, Ouattara 19 + 9 skokov; Jelinek 12, Vitali 11)

Arka Gdynia – Limoges CSP 87:78 (24:10, 20:29, 25:13, 18:26)
(Bostic 16, Upshaw 15 + 7 skokov; Samuels 20 + 7 skokov, Rousselle (7 podaj) in Howard po 15)

Fiat Turin – Unicaja 104:105 (24:33, 24:29, 27:26, 29:17)
(Wilson 22, Rudd 19 + 5 skokov; Fernandez 19 + 5 podaj, Wiltjer 17 + 5 skokov)

Že odigrano
Crvena Zvezda mts – Galatasaray 87:57
ratiopharm Ulm – Germani Brescia 83:82
LDLC ASVEL – Zenit 89:68
Valencia – Dolomiti Energia Trento 87:66

Slovenci v EuroCupu
Jaka Klobučar (Galatasaray) – 11 minut, brez točke (0/3 za dve točki, 0/1 za tri točke), 2 skoka (oba v obrambi), 2 izgubljeni žogi, 1 prejeta blokada, 3 osebne napake; indeks -8

Aleksej Nikolić (Partizan) – 18 minut, 9 točk (1/1 za dve točki, 2/4 za tri točke, 1/1 prosti meti), 1 skok (v obrambi), 2 podaji, 2 izgubljeni žogi, 3 osebne napake, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 7.