Fermetov rojstni dan proslavili z zmago nad Šentjurjem

V soboto zvečer so bile odigrane tri tekme 4. kola v 1.SKL. Vse zmage so ostale doma, veselijo se košarkarji Helios Suns, GGD Šenčurja in Term Olimia Podčetrtka. V ponedljek nas čaka še tekma pred televizijskim avditorijem na Sportklubu, ko se bosta v Kranju pomerila ECE Triglav in ekipa Hopsi Polzela.

1.SKL, 4. krog, 17.10.
HELIOS SUNS : ŠENTJUR 87:72 (13:15, 27:18, 27:22, 20:17)
Helios Suns: Ferme 16, Morina 10, Mirtić, Oman 11, Sekulović 20, Vujasinović 12, Hirschmann 9, Prepelič 9.
Šentjur: Habat 4, Špan 19, Tabak 5, Đapa 14, Samac 16, Ledl 10, Ahmedović 4.

Košarkarji Helios Suns so se po tesnem, prvem porazu v prejšnjem krogu v Rogaški Slatini hitro vrnili na zmagovalno pot, Šentjur pa je po uvodni zmagi pred sedmimi dnevi proti Zlatorogu doživel tretji poraz v 1. SKL. Gostje so bili v prednosti le na začetku tekme, nato pa je Helios Suns po nekaj menjavah zaigral podjetneje in z delnim izidom 16:0 v 15. minuti prišel do dvomestne prednosti (25:15), ki je ni več izpustil iz rok. Šentjur se je v nadaljevanju najbolj približal na 57:52 (27. minuta).

Mihailo Sekulović je za Helios Suns zbral 20 točk in 12 skokov, Tadej Ferme (vse najboljše za 29. rojstni dan!) si je za rojstni dan podaril 16 točk, dvanajst točk in devet podaj pa je zbral Daniel Vujasinović. Na drugi strani je izstopal Jan Špan z 19 točkami in metom za tri točke 6:8. Domagoj Samac je prispeval 16 točk in osem podaj.

Domžalčani bodo v naslednjem krogu gostovali v Laškem, Šentjur pa se bo doma pomeril z Gorenjsko gradbeno družbo iz Šenčurja.