Ferme s trojko ustavil primorske Tigre, Zlatorog zlahka

V soboto sta na sporedu dve srečanji v Ligi Nova KBM. Rogaška je v Kopru slavila po zadeti trojki Tadeja Fermeta v zadnji sekundi. Pri Zlatorogu gostuje šentjurski Tajfun, ki se je pred nekaj dnevi razšel z glavnim trenerjem Krešimirjem Bašićem.

Nesrečen poraz

Košarkarji Primorske Sixt so zgodovinski dogodek v Kopru obeležili z nesrečnim porazom. Prvo košarkarsko tekmo elitne slovenske lige po petih letih v obalni prestolnici je zahvaljujoč dvema trojkama Tadeja Fermeta v zadnjih devetih sekundah dobila Rogaška s 66:65.

Morina zgrešil

Zanimiva košarkarska predstava je vrhunec nepričakovano doživela v izdihljajih. Gostitelji so imeli enajst sekund pred koncem štiri točke prednosti in vse je kazalo, da bodo tudi po prvi domači tekmi ostali neporaženi. A Ferme je najprej zadel svojo prvo trojko, nato je na drugi strani Gezim Morina izkoristil le enega od dveh prostih metov, tik ob zvoku sirene pa je 25-letni branilec zadel še za drugo zmago Slatinčanov v tej sezoni.

Pred tem so bili gostje večji del tekme v prednosti. Varovanci Aleksandra Sekulića so se v ospredje prebili šele v 34. minuti (49:48). Sicer ne za dolgo, saj je Rogaška hitro znova povedla s 54:49, nato pa je sledil nov preobrat Primorske. Z delnim izidom 11:0 je ta imela minuto in 44 sekund pred koncem šest točk prednosti (60:54).

Pri domačih sta po petnajst točk dosegla Nikola Gajić (7 skokov) in Duda Sanadze (trojke 4:8), pri gostih pa je bil prvi strelec David Darwin z 18 točkami in metom izza polkroga 4:5.