Fenomenalni Embiid popeljal Sixerse v vodstvo

Philadelphia 76ers po sinočnji zmagi nad Toronto Raptors v polfinalu vzhodne konference v zmagah vodijo z 2:1. Igralec tekme je bil nedvomno Joel Embiid, ki je v zgolj 28-ih minutah dosegel 33 točk in 10 skokov ter 5 blokad. Kamerunskega centra stalno muči lažja poškodba kolena, zaradi česar je, na srečo Toronta, primoran izpustiti veliko minut na parketu.

Philadelphia je tako rekoč vodilo celotno srečanje in tudi 33 točk prvega zvezdnika gostov Kawhija Leonarda ni zadostovalo za tesnejšo tekmo. Pri Kanadčanih sta zatajila tako Kyle Lowry (2/10 iz igre) kot Marc Gasol (2/6 iz igre), ki kljub zajetni minutaži nista nosila bremena v napadalnih akcijah. Domačini so tako prevladovali v domala vseh statističnih stolpcih in imajo v nedeljo zvečer možnost doma priti še do tretje zmage in zaključne žogice za finale Vzhoda.