Razigrani Vesely prekinil niz Budućnosti v Morači, 100-tica CSKA-ja

Rubrika: Evroliga

Budućnost je 20 minut uspela držati stik s Fenerbahčejem, v drugi polovici srečanja pa je Turkom vendarle uspelo streti odpor Podgoričanov. Alen Omić je tekmo končal pri 9 točkah in 6 skokih. Prepričljive zmage sta se veselili moštvi CSKA-ja in Olympiacosa, v Španiji pa še poteka obračun med Baskonio in Barcelono.

Podgoriška Budućnost je v Morači lovila četrto zaporedno evroligaško zmago na domačih tleh, a bila neuspešna. Po tem, ko so v domu Budućnosti po vrsti padli Baskonia, CSKA in Barcelona, je niz zmag Đžikićeve čete prekinil Željko Obradović s Fenerbahčejem. Turki so se v prvem polčasu mučili in še v 22. minuti zaostajali (43:40). Nato se je prebudil Jan Vesely, ki je v 7 minutah zbral 12 točk in goste popeljal do vodstva z 12 točkami prednosti (53:65). Domači se v zaključku obračuna niso uspeli pobrati, Turki pa so na drugi strani potrdili svojo premoč.

Do polčasa je bilo izenačeno tudi v Moskvi, kjer je Anadolu Efes še enkrat pokazal, da v letošnji sezoni pod vodstvom Ergina Atamana igra dobro košarko. Na krilih Nanda de Cola in Willa Clyburna so Moskovčani v drugem polčasu vendarle upravičilo vlogo favorita in prišli do 11. zmage. Svojo 9. so na domačem terenu zabeležili košarkarji Olympiacosa, ki so prepričljivo z 98:77 ugnali Gran Canario.

Evroliga, 14. kolo, 20.12.
CSKA – Anadolu Efes 102:84 (31:24, 25:30, 21:14, 25:16)
(Clyburn 24 in 11 skokov, de Colo 21, 5 skokov in 6 podaj; Beaubois 24, Motum 16)

Budućnost VOLI – Fenerbahče 65:89 (20:26, 20:14, 15:27, 10:22)
(Clark 15, Popović 12; Vesely 19 (9 skokov), Lauvergne 17 in 6 skokov)

Olympiacos – Herbalife Gran Canaria 98:77 (20:14, 32:19, 21:21, 25:23)
(Spanoulis 21 in 8 podaj, Printezis 16; Vene 15, Balvin 12)

KIROLBET Baskonia – FC Barcelona Lassa 70:77 (16:19, 23:23, 16:7, 15:28)
(Janning 19 in 6 skokov, Vildoza 12; Pangos 16, Seraphin 14)

21.12.
Khimki – Darussafaka (18.00)
Žalgiris – Maccabi FOX (19.00)
FC Bayern – Real Madrid (20.00)
Panathinaikos – AX Armani Exchange Olimpia (20.00)

Slovenci v Evroligi
Alen Omić (Budućnost VOLI) – 27 minut, 9 točk (4/4 za dve, 0/1 za tri, 1/4 prosti meti), 6 skokov, 1 podaja, 1 pridobljena žoga; indeks 12.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni stopil na parket.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 22 minut, 16 točk (4/6 za dve, 2/5 za tri, 2/2 prosti meti), 1 podaja, 1 pridobljena žoga; indeks 12.