Fenerbahče drugi potnik v Vitorijo

Rubrika: Evroliga

Košarkarji Fenerbahčeja so se po tretji četrtfinalni zmagi, drugi v Kaunasu, pridružili madridskemu Realu med potniki na zaključni turnir najboljše četverice, ki bo potekal v Vitoriji. Nasprotnika v polfinalu še čakajo.

Košarkarji Žalgirisa so na drugi tekmi četrtfinala zabeležili zmago v Istanbulu in s tem napovedali zanimivejši dvoboj, ki pa ga na koncu vseeno nismo dočakali. Četa Željka Obradovića, ki je bila najboljša že v rednem delu sezone, je na obeh tekmah v Kaunasu dokazala, da je bistveno boljša ekipa od Litovcev in si več kot zasluženo priborila mesto na zaključnem turnirju.

Tokrat so gostje pobudo prevzeli že v prvi četrtini, ko so na krilih izjemnega Ali Muhammeda domačinom nasuli kar 30 točk. Domačini so uspeli zbrati toliko moči, da so se v tretji četrtini približali na 4 točke zaostanka (48:52), gostje pa so znova predvsem po zaslugi Muhammeda pripravili delni izid 7:0 (48:59) in poskrbeli za lažjo končnico.

Prvič v zgodovini Evrolige turški polfinale?

Polfinalnega tekmeca v Vitoriji Obradovićevi še čakajo. Povsem lahko se naredi, da bomo prvič v zgodovini Evrolige spremljali turški polfinale, saj se bodo košarkarji Fenerbahčeja za mesto v polfinalu pomerili proti boljšemu iz četrtfinalnega obračuna med Anadolu Efesom in FC Barcelono Lasso. Turki tam vodijo z 2:1 v zmagah.