Evroliga: Williams zgrešil met za zmago v Klaipedi, Blažičevih 16 točk

Rubrika: EvroligaNaši na tujem

Crvena zvezda je v 2. kolu Evrolige nekoliko presenetljivo z 81:83 izgubila na gostovanju v Klaipedi pri Neptunasu. Marcus Williams, skupno 23 točk, je zgrešil dokaj neizdelano trojko ob sireni, drugi strelec Zvezdašev pa je bil Jaka Blažič s 16 točkami. Za zmagovalce jih je lanski član Uniona Olimpije Deividas Gailius dosegel 19. Barcelona gostuje v Milanu, kjer jo čaka derbi z Emporiom Armanijem.

Blejec je znova na nove dvignil 20-tisočglavo množico v Areni. foto: twitter

Neptunas, na papirju največji “outsider” v skupini D, je imel v drugi četrtini že prednost 15 točk, po tem ko je serijsko zadeval trojke (ob polčasu 9/15). Crvena zvezda se je v igro vrnila v zadnjem delu igre, navkljub številnim zgrešenim “zicerjem” in zapravljenim protinapadom. Marcus Williams Williams je imel po košu za dve točki Neptunasa dobre tri sekunde za zadnji met, a napad ni bil organiziran, Američan je metal preko roke in, pričakovano zgrešil. Za Jako Blažičem je več kot solidna predstava, ki so jo nekoliko skazile le izgubljene žoge, bilo jih je kar pet.

V ponovitvi lanskega polfinala Evrolige je CSKA v moskvi brez kakršnihkoli težav odpravil branilca naslova Maccabi z 99:80. Barcelona Boštjana Nachbarja (4 točke in 5 skokov) je na derbiju skupine C prepričljivo slavila na gostovanju v milanskem Mediolanum forumu s 78:63. Münchenskemu Bayernu je v Audi domeu uspel skalp Panathinaikosa na krilih Duška Savanovića, ki je dosegel kar 20 točk, vključno s petimi trojkami in dvema v končnici srečanja.

Četrtek, 23. oktober:
CSKA – Maccabi 99:80 (21:19, 27:22, 32:13, 19:26)
(Weems 18, Kaun 17 in 8 skokov, Teodosić 15 in 11 točk; Randle 18, Landesberg 14)

Limoges – Cedevita (20:00)
Unicaja – Alba (20:45)

SKUPINA C

BAYERN – Panathinaikos 81:75 (17:16, 15:19, 25:24, 24:16)
(Savanović 20, Đedović 14; Batista 18, Giankovits 17)

Turow – FENERBAHČE 76:91 (15:30, 25:20, 20:19, 16:22)
(Kulig 23, Taylor 12; Goudelock 27, Preldžić 16)

Emporio Armani – BARCELONA 63:78 (17:20, 15:25, 18:18, 13:15)
(Hackett 15, Gentile in Samuels po 11; Abrines 21, Pleiss 16, Nachbar 4, 5 skokov in podaja v 19 minutah)

SKUPINA D

NEPTUNAS – Crvena zvezda 83:81 (25:20, 22:17, 20:24, 16:20)
(Gailius 19, Shakur 11; Williams 23, Blažič 16, 6 skokov in 4 podaje v 26 minutah)

GALATASARAY – Valencia 71:64 (25:12, 22:12, 15:26, 9:14)
(Arroyo 16, Erceg 12; Harangody 16, Van Rossom in Buycks po 11)

Olympiacos – Laboral Kutxa (20:30)