Evroliga: CSKA še trinajstič, Barca tesno klonila v Izraelu

Rubrika: Evroliga

CSKA nadaljuje s svojimi blestečimi predstavami v Evroligi, saj se Moskovčani tudi z zahtevnega gostovanja pri Efesu v Carigradu vračajo z zmago, ki je že trinajsta letos. Barcelona je v Tel Avivu imela priložnost da izsili podaljšek, vednar je mlačen poizkus Macieja Lampeja blokiral Devin Smith.

Barcelona se je po nekoliko slabšem prvem polčasu v drugem vrnila v igro in imela zadnjih 16 sekund tekme na voljo, da izid ob rezultatu 66:68 poravna in izsili dodatnih 5 minut igre. Vse so napravili dobro, Mario Hezonja je v ugodnem položaju našel Lampeja, ki pa je zaključil preveč medlo in njegov poizkus izpod obroča je Smith brez težav blokiral. Za Barcelono, Boštjan Nachbar je dosegel 5 točk, je to že drugi poraz na treh tekmah faze TOP16.

Svoji izjemen niz neporaženosti je tudi na težkem gostovanju pri Anadolu Efesu nadaljeval moskovski CSKA. Na krilih Nanda De Cola in Aarona Jacksona so slavili z 78:69. Domači so si dve minuti pred koncem privoščili svojevrstno neumnost, podobno kot Union Olimpija v Beogradu. Dontayje Draper je ob zaostanku dveh točk napravil osebno napako, sledila je še tehnična, gostje so zadeli tri proste mete in nato je bil v osmem poizkusu prvič izza črte uspešen Miloš Teodosić. Prednost 8 točk je kakopak zadostovala za mirno končnico.

Evroliga, 3. kolo, TOP16

Skupina E

Četrtek, 15. januar:
MACCABI – Barcelona 70:68 (15:13, 21:15, 17:19, 17:21)
(Pargo 20, Smith 15; Tomić 21 in 10 skokov, … Nachbar 5, 3 skoki in podaja v 11 minutah)

Alba – REAL MADRID 61:79 (15:16, 19:2, 10:19, 17:24)
(Renfroe 13, McLean 12; Llull 13, Rodriguez 12)