EP U16: Tudi Belgija boljša od Slovenije

Slovenska moška reprezentanca U16 je na evropskem prvenstvu divizije B v Makedoniji, tekmovanje zaključila na šestem mestu. Na tekmi za peto mesto, so se našim za torkov poraz v drugem delu prvenstva, maščevali Belgijci, ki so slavili s 67:47.

EP B divizije, tekma za 5. mesto, 30.8.
Slovenija –  BELGIJA 47:67  (15:21, 0:10, 18:17, 14:19)
Slovenija: Ožegovič 11 (7 skokov), Kocman 2, Kregar, Kerič 2, Omladič, Bratec 3, Macura 2. Grdadolnik 3, Vesel 11, Jurček 8, Klavžar 5, Janežič.
Belgija: Nsoky 8, Perrier d’Hauterive 4, Snyers 15 (7 podaj), Dubois, Mwendanga 10, Van Den Langenbergh 6, Mulumba 6, Mortant 4, Lambrecht 10, Vanderhaegen, Kuijt, Vranken 4.

3008_kadeti_01

Slovenska reprezentanca je slabo krenila v tekmo in se že zgodaj znašla v zaostanku. Po prvi četrtini so Belgijci vodili s šestimi točakmi razlike (21:10), v drugi četrtini pa naši niso dosegli niti ene točke, kar je Belgija izkoristila in se po prvem polčasu odlepila na 41:15. V tretji četrtini je Slovencem uspelo zaostanek nekoliko zmanjšati, a je imela belgijska reprezentanca vseskozi pripravljen odgovor na slovenske napade in njihovo vodstvo je narastlo na 20 točk (53:33). Tekmo so nato mirno pripeljali do konca, Slovenci pa so tako zasedli končno šesto mesto na prvenstvu.