»Ekonomisti« do prve letošnje zmage, Runovc 25

Rubrika: Nižje slovenske lige

Sinoči se je nadaljevalo tekmovanje v SPALDING UKL 2018/19. Videli smo tekme v moški predtekmovalni skupini D in A. Kot zanimivost velja omeniti, da smo videli prvo letošnjo zmago študentov z EF, ki se vsako leto borijo za visoka mesta v končni razvrstitvi.

SPALDING UKL 2018/19:

Skupina D (moški):

Pravna fakulteta za matematiko in fiziko – FAKULTETA ZA GRADBENIŠTVO IN GEODEZIJO 34:52
PF: Kolenc 13, Moškotevc 8, Kušar 6, Urankar 3, Miklič in Rataj 2; FGG: Klobčar 17, Goršek 7, Zavolovšek 6, Hrabrič in Obleščak 5, Beličič in Jelinič 4, Ušaj in Klun 2

V prvi četrtini smo videli borbeno in izenačeno tekmo, ki so jo dobili »gradbeniki« s 4 točkami prednosti. V nadaljevanju smo gledali podobno borbeno predstavo obeh tekmecev, več kvalitete pa so vsekakor premogli študentje s FGG, ki so tekmo na koncu tudi zanesljivo dobili.

FAKULTETA ZA KEMIJO IN KEMIJSKO TEHNOLOGIJO – Fakulteta za elektrotehniko  57:54
FKKT: Butala 20, Volarič 15, Travica 9, Pečovnik 6, Zupančič 3, Vravnik in Veselinović 2; FE: Kestnar 21, Pirc 13, Prevočnik in Fajs 7, Kosin 4, Andrinek 2);

Po prikazanem do sedaj je bil to vsekakor derbi v predtekmovalni skupini D. »Kemiki« so nastopili brez nekaterih nosilcev igre, vendar so s trdo obrambo to nadoknadili, saj so nekaj minut pred koncem tretje četrtine povedli za 18 točk. Potem je sledil preporod študentov s FE in popoln mrk »kemikov«. Na koncu so bili »električarji« za las prekratki, da bi prišli do izenačenja v zadnjih sekundah tekme. Vsekakor opozorilo »kemikom«, da je tekmo potrebno igrati do samega konca.

Lestvica v skupini D (moški): Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo 4, Fakulteta za elektrotehniko ter Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo 3, Pravna fakulteta  2.

Skupina A (moški):

FAKULTETA ZA ŠPORT – Filozofska fakulteta  77:45
FSP: Kalezič 18, Pristovnik 17, Stropnik in Vinazza 15, Zajmi 10, Lisec 2; FF: Intihar 12, Stefanovski 10, Žličar 9, Dolinšek 7, Sever 4, Šebenik 3

Po trenutni razvrstitvi na lestvici so »športniki« veljali za absolutne favorite tekme. To se je tudi uresničilo, saj so študentje s FSP s pol moči nadzorovali potek tekme in na koncu visoko zmagali.

EKONOMSKA FAKULTETA – Fakulteta za arhitekturo 83:3
EF:  Runovc 25, Mencin 16, Kovačević 12, Čergić, Žepič in Hudohmet 10; FA: Antonič 7, Rojnik in Barič 6, Kovač 5, Vrenko 3, Korent in Lazović 2

Glede na to, da so »ekonomisti« končno kompletirali svojo ekipo je bilo kaj hitro jasno kdo bo danes gospodar na igrišču. Skozi celotno tekmo so bili študentje z EF občutno boljši od svojih nasprotnikov »arhitektov« in na koncu visoko zmagali.

Lestvica v skupini A (moški): Biotehniška fakulteta ter Fakulteta za šport 6, Fakulteta za arhitekturo 5, Ekonomska fakulteta 4, Filozofska fakulteta 3.

FF : PeF   10.12.2018 ob 21.25

Vse tekme se igrajo v športni dvorani Srednje zdravstvene šole Ljubljana, Poljanska cesta 61, 1000 Ljubljana.