Efes izločil Barco in poskrbel za zgodovinski prvi turški polfinale

Rubrika: Evroliga

Do večih letih neuspeha in neposrečenega vlaganja velikih denarcev je Anadolu Efesu vendarle uspelo. Na odločilni peti četrtfinalni tekmi so varovanci Ergina Atamana z 80:71 ugnali Barcelono in se tako prvič po sezoni 2000/2001 prebili na zaključni turnir najboljše četverice.

Čestitke Efesu za zmago. Imeli smo svoje priložnosti v tretji četrtini. Pomembno je bilo, da bi vsako obrambo zaključili z obrambnim skoko, a nam to ni uspelo,” je po tekmi spregovoril Svetislav Pešić, ki je na svoje varovance kljub porazu ponosen.

Tekmo so sicer bolje pričeli gostje, ki so v zaključku prve četrtine vodili tudi za 7 točk (21:28), a domači so že na glavni odmor odšli s 5 točkami prednosti (47:42). Še v zadnji minuti tretje četrtine je bilo odprto prav vse, bilo je 58:57, nato pa so Turki z delnim izidom 10:0 ušli na visokih 11 točk prednosti (70:59). Nekaj upanja je Kataloncem minuto in pol pred koncem vlil Pau Ribas, ki je znižal na 75:71, a Turki so tudi zadnji nalet gostov ubranili.

Še enkrat več smo bili na ključni tekmi priča zakonu bivšega. Barcelonine košarkarje je namreč tokrat bo Shaneu Larkinu ob obup spravljal tudi nekdanji član katalonske ekipe Adrien Moerman, ki je z 18 doseženimi točkami ob že omenjenemu Larkinu prvi strelec domačih. Jaka Blažič na parket ni stopil, Kevin Pangos pa je v 24 minutah zbral 7 točk.