Edo Murić: “Zmanjkalo nam je moči!”

Košarkarji Cedevite Olimpije so v finalu Superpokala Lige ABA v Zagrebu doživeli poraz proti Partizanu NIS (77:99). Zmaji bodo sezono nadaljevali v sredo, ko bodo v Stožicah odigrali premierno domačo tekmo proti Darušafaki.

Po zmagi proti beograjskemu FMP-ju v četrtfinalu (101:92) in podgoriški Budućnosti VOLI v polfinalu (103:75), so košarkarji Cedevite Olimpije v finalu Superpokala Lige ABA v Zagrebu klonili proti Partizanu NIS. Beograjčani so slavili zmago z 99:77 in tako Zmajem preprečili osvojitev prve lovorike v novi tekmovalni sezoni.

Utrujenost na tretji tekmi v vsega 72 urah je terjala svoj davek. Zmaji so se dobro držali vse do sredine druge četrtine, ko so Beograjčani udarili z nizom devetih zaporednih točk in pobegnili na dvomestno prednost (41:30). Izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca so se nato spustili v neuspešen lov na ekipo Partizana NIS, na vsak poskus preobrata pa je imela beograjska ekipa pripravljen odgovor. Na koncu so šestkratni prvaki regionalne lige slavili zmago z 99:77.

V sredo ob 19.30 bo Cedevita Olimpija uradno odprla novo sezono tudi na domačem parketu. V stožensko lepotico v prvem kolu 7Days EuroCupa prihaja turška Darušafaka.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke ekipi Partizana NIS za zasluženo zmago na letošnjem Superpokalu Lige ABA. Dokazali so, da so trenutno najboljša ekipa v regiji. Žal mi je, da nismo nudili boljši odpor našim tekmecem, a nam je preprosto zmanjkalo energije. V drugi četrtini smo dobili kar 35 točk, v tej in v naslednji četrtini pa smo se preveč obremenjevali z malenkostmi, ki so na takšnih tekmah nepomembne. Toda povsem pričakovano je, da ko je človek utrujen, tudi nervoza pride na plano. V določenih trenutkih se nam je uspelo približati na osem, devet točk zaostanka, toda vsakič je imel Partizan NIS pripravljen odgovor. Nisem nezadovoljen z našimi nastopi na tem Superpokalu Lige ABA. Pred nami je težek teden, sezona pa se šele začenja. Dobro je, da smo zaigrali proti moštvu, ki igra na tako visoki ravni, kot to počnejo Beograjčani. Takšni tekmeci nas namreč čakajo v Ligi ABA in 7Days EuroCupu.«

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»V petek smo na četrtfinalni tekmi z FMP-jem potrošili preveč energije, v soboto pa nas je nato že čakal obračun z Budućnostjo VOLI. Na tretji tekmi v tretjem delu turnirja je nad nas prišel Partizan NIS, zelo dobra ekipa s košarkarji, ki igrajo čvrsto košarko. Nam je zmanjkalo moči. Na trenutke smo pokazali dobro igro, videli pa smo tudi, kaj vse moramo v prihodnosti še popraviti. Moramo se zapreti nazaj v dvorano in se dobro pripraviti na sredin obračun z Darušafako v Stožicah.«

SUPERPOKAL LIGE ABA (ŠD Dražen Petrović; Zagreb, Hrvaška; 26.-29. september 2019)