ECE Triglav presenetil v Sežani, Portorož in Grosuplje v težavah

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL so za moštvi prve tekme drugega dela sezone. V četrtfinalu, kjer je prostora le za eno samo napako, so si po prvi tekmi prednost priigrali Podčetrtčani, Celjani, Medvodčani in presenetljivo tudi Kranjčani, ki so v Sežani ugnali domačo zasedbo Mesarije Prunk. Grosuplje že skoraj odpisano, v velikih težavah tudi Portorožani.

Troti do velike zmage nad Portorožani. (Foto: Facebook/KK Žoltasti Troti)

2. SKL, četrtfinale, 1. tekma, 29.3.
Terme Olimia Podčetrtek – Hrastnik 104:67 (28:19, 22:20, 18:17, 36:11)
(Milašinović 24, Cerkovnik 19 in 14 skokov; Ovnik 18, Babič 10)

Izkušena ekipa iz Podčetrtka je na prvi četrtfinalni tekmi več kot upravičila vlogo velikega favorita. Na krilih izjemno razpoloženih Dejana Milašinovića in Anžeta Cerkovnika so si proti Hrastničanom že v prvem polčasu priigrali lepo prednost, v zadnjih četrtini pa nasprotnika povsem nadigrali. Hrastnik je v letošnji sezoni mnogo bolje nastopal na domačem terenu, kjer je Podčetrtčane enkrat v letošnji sezoni že tudi premagal, zato gre toliko bolj izenačen obračun pričakovati na drugi tekmi.

30.3.
Mesarija Prunk Sežana – ECE Triglav 57:64 (22:12, 10:21, 12:19, 13:12)
(Grum 13 in 6 skokov, Bačvič 10 in 7 podaj; Julević 17 in 9 skokov, Zdolšek in Jakobčič (7 skokov) po 15)

Največje presenečenje na prvih četrtfinalnih obračunih je uspelo pripraviti varovancem Tomaža Fartka, ki so v gosteh presenetili Sežance. Četa Teddyja Delača, ki je redni del sezone končala na 2. mestu, je v prvem delu sezone Triglavane obakrat premagala, a že takrat so Kranjčani dokazali, da so trd oreh. Tokrat so po slabem začetku začeli igrati bolje in si pred zadnjo četrtino priigrali 8 točk prednosti. Sežanci so se uspeli približati na 4 točke zaostanka (50:54), kaj več pa jim v zaključku obračuna ni uspelo.

Celje – Plama pur 101:74 (32:16, 18:19, 24:14, 27:25)
(Rizman in Grušovnik (10 skokov) po 25; Hreščak 21, Derenčin 12 in 6 skokov)

Celjani so na prvi četrtfinalni tekmi še enkrat več upravičili naziv najboljše napadalne ekipe v 2. SKL. Proti Plami pur so v domači dvorani že 8. v letošnji sezoni presegli mejo 100 doseženih točk. Že v prvi četrtini so varovanci Vladimirja Rizmana gostom nasuli kar 32 točk, dvoboj pa odločili že pred zadnjo četrtino, ko so si uspeli priigrati 25 točk prednosti (74:49). Pri gostujoči ekipi je še posebej zatajil met za tri točke, pri katerem so bili le 14-odstotno uspešni (3/22).

Brinox Medvode – Parklji 97:79 (34:18, 24:18, 20:26, 19:17)
(Novak 21, 7 skokov in 5 podaj, Mišič 18, 6 skokov in 5 podaj; Hirschmann 23, Ličen 17 in 7 skokov)

Medvodčani tudi v končnici dokazujejo, da njihovi dobri rezultati v rednem delu sezone niso bili slučaj. Tokrat so celo brez Dejana Bunčiča nadigrali Parklje, ki tudi v tretjem medsebojnem obračunu v letošnji sezoni niso našli recepta za Medvodčane. Ti so že v prvem polčasu pokazali zobe in si pred nadaljevanjem obračuna priigrali visokih 22 točk prednosti (58:36). Izkazala sta se predvsem Luka Novak in Jure Mišič, ki sta skupaj zbrala 39 točk, 13 skokov in 10 podaj.

2. tekme, 3.4.
Hrastnik – Terme Olimia Podčetrtek (19.00) [0:1*]
ECE Triglav – Mesarija Prunk Sežana (19.00) [1:0*]
Parklji – Brinox Medvode (21.00) [0:1*]

4.4.
Plama pur – Celje (19.00) [0:1*]

Druge četrtfinalne tekme bodo na sporedu 3.4., morebitne tretje pa 6.4; moštva igrajo na dve dobljeni zmagi.

Liga za obstanek, 1. kolo, 30.3.
Grosuplje – LTH Castings 61:78 (17:15, 18:17, 6:21, 20:25)
(Savič 24 in 12 skokov, Snoj 13 in 8 skokov; Vravnik 21 in 11 skokov, Kureš 17 in 6 skokov)

Grosupeljčani so v 1. kolu Lige za obstanek proti LTH Castingsu lovili bolj kot ne zadnjo možnost za priključitev ostalim moštvom, a jo zapravili. Po tem, ko so bili po polovici srečanja še v ospredju, so v drugem polčasu pokazali bistveno premalo, da bi lahko presenetili Škofjeločane. Četa Jake Hladnika je še enkrat več nadskakala nasprotno ekipo in si bolj kot ne že zagotovila obstanek. Dokončno si lahko “Ulitkarji” tudi za naslednjo sezono mesto v 2. SKL zagotovijo z zmago v naslednjem kolu, ko odhajajo na gostovanje v Portorož.

Troti – Portorož 84:79 (19:15, 21:20, 17:16, 27:28)
(Krivec 30 in 12 podaj, Vidrih 15 in 11 skokov; Cole 25 in 15 skokov, Zagorac 18 in 9 skokov)

Zmaga na gostovanju v Novem mestu je bila za goste iz Portoroža bolj ali manj obveza, a do izjemno pomembnega para točk varovancem Igorja Kešlja ni uspelo priti. Večji del tekme so bili v prednosti Troti, ki so v 33. minuti povedli že z 18 točkami prednosti (69:51), v samem zaključku srečanja pa gostom dopustili, da so se povsem približali. Po tem, ko je Željko Zagorac minuto pred koncem zaostanek znižal na vsega 3 točke (80:77), so Portorožani z dvema prostima metoma Timotyja Roberta Cola imeli priložnost, da se še bolj približajo, a je bil Američan obakrat nenatančen. Zmago domačinov je nato izza črte prostih metov potrdil izjemni Bojan Krivec, ki je bil s 30 točkami tudi prvi strelec srečanja.