ECE Triglav nadigral Celjane, velika zmaga za Hrastničane in Parklje

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL so moštva odigrala tekme 20. kola. Mesto v četrtfinalu so si ob Podčetrčanih in Sežancih že dokončno zagotovili tudi Medvodčani in Celjani, na dobri poti k preboju v končnico pa so tudi košarkarji ECE Triglava, ki so v zadnji četrtini povsem nadigrali četo Vladimirja Rizmana.

Hrastničani v pomembnem obračunu boljši od Bistričanov. (Foto: Facebook/KK Hrastnik)

2. SKL, 20. kolo, 8.3.
Portorož – Terme Olimia Podčetrtek 61:92 (16:28, 19:34, 15:12, 11:18)
(Cole 20 in 17 skokov, Zaro, Bahor in Drenik po 10; Cerkovnik 19, Radanovič 15 in 6 skokov)

Usoda moštev Portoroža in Term Olimia Podčetrtka je bila znana že pred obračunom, zato tekma 20. kola v ŠD Lucija ni imela večjega pomena. Portorožani bodo drugi del sezone preživeli v spodnjem domu, kjer se bodo moštva borila za obstanek, Podčetrtčani pa še naprej korakajo k končnemu 1. mestu po rednem delu sezone, s čimer bi si zagotovili prednost domačega terena vse do konca sezone. Edina svetla točka Portoroža je bil Američan Timoty Robert Cole, ki je tekmo končal pri 20 točkah in 17 skokih.

9.3.
Parklji – LTH Castings 87:71 (26:15, 22:18, 24:22, 15:16)
(Kovačević 31 in 12 skokov, Doljak 17; Jeršin 24, Sočak in Kureš po 9)

Škofjeločani so se v soboto veselili izjemno pomembne zmage nad Portorožani, že nekaj dni kasneje pa so se po porazu v Ljubljani znašli v izjemno težkem položaju. Po visokem porazu proti Parkljem četa Jake Hladnika sedaj za 8. mestom, ki kot zadnje še vodi v četrtfinale, zaostaja že za 2 zmagi, do konca rednega dela tekmovanja pa Škofjeločani lahko zberejo le še 3 zmage. “Ulitkarji” nikakor niso našli pravega recepta, kako zaustaviti Milana Kovačevića, ki je z 31 točkami in 12 skoki prišel do statističnega indeksa 38 in tako postal tudi MVP kola.

ECE Triglav – Celje 87:66 (24:18, 18:22, 21:20, 24:6)
(Vojičić in Julević (9 skokov) po 19; Koštomaj 19 in 5 podaj, Grušovnik 14)

Kranjčani so si po zmagi nad Celjani oddahnili. Za varovance Tomaža Fartka je bila to namreč prva zmaga po štirih zaporednih porazih, prav ti dve novi osvojeni točki pa sta Kranjčane močno približali dokončni uvrstitvi v četrtfinale. Kljub odsotnosti Toma Čajiča in Davorja Sattlerja so bili v treh četrtinah povsem enakovreden tekmec Celjanom, v zadnji četrtini pa so jih celo popolnoma nadigrali in na koncu slavili visoko zmago.

Hrastnik – Plama pur 89:82 (21:22, 27:14, 20:16, 21:30)
(Babič 24, Požin 16 in 6 podaj; Sajevic (6 skokov in 8 podaj) in Srebovt (8 skokov) po 17)

V neposrednem boju dveh moštev, ki se borita za končnico, so do pomembne zmage prišli Hrastničani, ki bi si lahko mesto v četrtfinalu dokončno zagotovili že z morebitno sobotno zmago v Škofji Loki. Gašperju Ovniku in Marku Čergiču, ki sta v letošnji sezoni pogosto najboljša strelca moštva, sta se tokrat proti Bistričanom pridružila še Matic Babič in Klemen Požin, ki sta skupaj zbrala 40 točk. Bistričani bodo v sredo v zaostali tekmi 18. kola gostovali v Škofji Loki, že zdaj pa je bolj ali manj jasno, da bo poraženec ostal brez skoraj vseh možnosti za preboj v četrtfinale.

Mesarija Prunk Sežana – Brinox Medvode 79:70 (19:24, 19:10, 14:23, 27:13)
(Grum 21, Bačvič 18, 8 skokov in 7 podaj; Mišič 16, 5 skokov in 6 podaj, Gregorčič 13)

V derbiju 20. kola so se Sežanci proti Medvodčanom razveselili zmage, ki jim je zagotovila najmanj 2. mesto po rednem delu tekmovanja. Prvič po povratku po hudi poškodbi je nase v odlični luči opozoril Luka Grum, ki je bil z 21 točkami prvi strelec ekipe. Medvodčanom je sicer še pred zadnjo četrtino kazalo odlično, saj so bili v prednosti (52:57), a v zaključku srečanja so več pokazali Sežanci.

Grosuplje – Troti 80:96 (22:27, 21:22, 15:22, 22:25)
(Savič 19, Hojč 15; Krivec 26 in 12 podaj, Derlink 16 in 6 skokov)

Novomeški Troti v letošnji sezoni zelo redko zmagujejo v gosteh, a tokratna zmaga jim je močno odprla vrata k preboju v četrtfinale, predvsem pa so zdaj odvisni le od svojih predstav. Sicer jih v zadnjih dveh kolih čakata obračuna proti vodilnima moštvoma, a jasno je, kako močni so Troti predvsem pred domačimi navijači.

MVP kola
Milan Kovačević (Parklji) – 35 minut, 31 točk (6/9 za dve, 4/5 za tri, 7/7 prosti meti), 12 skokov (3 v napadu), 3 podaje, 3 osebne napake, 9 izsiljenih osebnih napak, 5 izgubljenih žog, 1 pridobljena žoga; +/- = +22, indeks 38.