Džikić: Upam, da je bilo vseh 63 gledalcev zadovoljnih

Dvoboj prvakov Lige Telemach in zadnjeuvrščeno ekipo tega tekmovanja se je v 14. kolu končal pričakovano – z zmago Krke, ki je bila v Šoštanju boljša z 81:70. Najboljši strelec Dolenjcev je bil Malcolm Armstead z 19 točkami.

Liga Telemach, 14. kolo

Sreda, 14. januar:
Elektra Šoštanj – KRKA 70:81 (12:15, 17:20, 19:21, 22:25)
(Bajramlić 19 in 8 skokov, Hasić 14; Armstead 19, Booker 11)

Državni prvaki iz Novega mesta so se namučili tudi v Šoštanju, pri zadnjeuvrščeni ekipi lige, ki v sezoni še ni pokusila slasti zmage. V prvem delu si Novomeščani nikakor niso uspeli priigrati prednosti, ki bi jim zagotavljala mirnejše nadaljevanje. Do končnice so jih gostitelji uspešno lovili in ko je tik pred polčasom Luka Lapornik zadel za 35:26, je kazalo, da bo Krka vendarle pobegnila. A želje gostov se niso uresničile, saj je Žiga Zagorc s košem in prostim metom znižal na šest točk.

Nadaljevanje je bilo po okusu Dolenjcev, ki so z delnim izidom 6:0 povedli za 12 točk. Gostitelji pa se niso predali in Sanel Bajramlić je sredi tretje četrtine znižal razliko na enako kot ob polčasu. V zadnji četrtini so gostje vendarle dokazali, da imajo bogate izkušnje iz kakovostnejše lige in trojka Malcolma Raya Armsteada za 61:49 je napovedala, da bodo točke po pričakovanjih osvojili farmacevti. Armstead je nadaljeval razpoloženo in bil glavni akter za vodstvo z 72:58 s čimer se je slavje sredi zadnje četrtine na novomeški klopi že začelo. Armstead je dosegel 19 točk, oziroma skoraj četrtino košev svoje ekipe, prav toliko jih je na nasprotni strani zadel Bajramlić.

Jernej kobale, trener Elektre Šoštanja:
“Krka je opravičila vlogo favorita. Držali smo priključek skozi celo tekmo. V zadnji četrtini pa je izvrstni Armstead s 17 točkami odbil vse naše poizkuse za presenečenje.”

Aleksandar Džikić, trener Krke:
“Najpomembnejša je zmaga in s tem nadaljevanje niza zmag. Upam, da je vseh 63 gledalcev, ki so bili na tribuni, odšlo domov zadovoljnih z borbenostjo obeh moštev, dobrimi potezami in številnim napakami. Nekateri moji igralci malce težje sprejemajo obveznosti med tednom, kar je preprosto neverjetno, a se dogaja. Gremo naprej.”