Durantovih 49 dovolj za zmago, Hadrnovih 54 ne

V noči iz ponedeljka na torek je bilo v Ligi NBA odigranih 7 tekem. “Slovenska” Dallas in Miami nista zaigrala, so pa bili zato znova aktivni prvaki, ki so predvsem po zaslugi Kevina Duranta (49 točk, 6 skokov in 9 podaj) s 116:110 ugnali Orlando. Strelsko je bil od Duranta še bolj razpoložen James Harden, ki je Wizardsom nasul kar 54 točk, a tudi to ni zadoščalo za zmago Raket v Washingtonu.

V Capital One Areni v Washingtonu se je odvijala prava drama, na katero pa od začetka ni kazalo. Houston je na krilih izjemno razpoloženega Jamesa Hardna že v prvi četrtini povedel s kar 17 točkami razlike (15:32). Že v drugi četrtini so Čarovniki goste ujeli in tudi prehiteli, sledila pa je izenačena zadnja četrtina, v kateri sta se moštvi 5-krat izmenjali v vodstvu. Podaljšek je po eni izmed skupno 13 podaj Hardna z alley-oopom izsilil Clint Capela, v dodatnih 5 minutah pa Rakete niso več povedle.

Aktualni prvaki so se namučili z Orlandom, ki je ob polčasu vodil s kar 18 točkami prednosti. Drugi del tekme je minil v znamenju domačih in Kevina Duranta, ki je gostom nasul kar 49 točk. Že do 12. zmage na 20 tekmah so prišli Pacersi, ki so tokrat povsem nadigrali Utah, presenečenje so pripravili Sršeni, ki so ugnali Buckse, San Antonio Spursi pa so tesno ugnali Bullse.

Liga NBA, 27.11.
Charlotte Hornets – Milwaukee Bucks 110:107 (32:35, 33:17, 28:28, 17:27)
(Walker in Lamb po 21; Antetokounmpo 20, 13 skokov in 9 podaj, Bledsoe 17)

Cleveland Cavaliers – Minnesota Timberwolves 95:102 (26:29, 21:25, 24:21, 24:27)
(Korver 22, Hood 20; Covington 24, Towns 21 in 10 skokov)

Washington Wizards – Houston Rockets 135:131* (30:42, 37:23, 27:33, 31:27) (10:6)
(Wall 36 in 11 podaj, Beal 32; Harden 54, 13 podaj, 8 skokov in 11 izgubljenih žog, Gordon 36)

Chicago Bulls – San Antonio Spurs 107:108 (27:27, 23:25, 33:28, 24:28)
(LaVine 28, Arcidiacono 22; DeRozan 21, Aldridge 20)

New Orelans Pelicans – Boston Celtics 107:124 (21:34, 27:23, 31:32, 28:35)
(Davis 27 in 16 skokov, Mirotić 25; Irving 26 in 10 podaj, Tatum in Horford po 20)

Utah Jazz – Indiana Pacers 88:121 (25:33, 22:25, 23:31, 18:32)
(Favors 13, Gobert 12, McDermott 21, Turner 16)

Golden State Warriors – Orlando Magic 116:110 (26:25, 21:39, 32:19, 37:27)