Drugič klonili proti Zvezdi

Košarkarji Cedevite Olimpije so na zaostali tekmi 24. kola Lige ABA v nedeljo v Stožicah še drugič zapored v tem tednu klonili proti Crveni zvezdi mts (72:89).

Cedevita Olimpija je v nedeljo v Ligi ABA doživela drugi zaporedni poraz, oba proti Crveni zvezdi mts. Po tem, ko so bili Beograjčani v legendarnem ‘Pionirju’ v sredo po kontroverznem zaključku tekme boljši z 82:81, je bila evroligaška ekipa Zvezde v nedeljo od Zmajev boljša tudi v Stožicah. Na zaostali tekmi 24. kola Lige ABA je po 40 minutah igre semafor v največji slovenski športni dvorani kazal 89:72 v korist rdeče-bele zasedbe.

V prvi četrtini so Zmaji odlično parirali Crveni zvezdi in po desetih minutah igre na krilih odličnega Kendricka Perryja vodili s 23:20. V nadaljevanju je nato sledil padec v igri, Beograjčani pa so to izkoristili in na glavni odmor odnesli 12 točk naskoka (44:32). Po prihodu iz garderobe so Ljubljančani zaigrali bolje, a žal na koncu to ni bilo dovolj za zmago.

Perry se je ustavil pri 29 točkah, sledil mu je Jaka Blažič s 14 točkami.

Naporni ritem tekem bodo Ljubljančani nadaljevali že v torek. V zagrebškem Košarkarskem centru Dražen Petrović se bodo ob 20.30 pomerili s Cibono na zaostali tekmi 23. kola Lige ABA. V rednem delu regionalnega tekmovanja Zmaje nato čaka le še ena preizkušnja, prihodnji torek bo v Ljubljani gostovala Mega Soccerbet. V vmesnem času bo Cedevita Olimpija aktivna tudi v državnem prvenstvu, prvič že v četrtek, ko jo čaka gostovanje v Podčetrtku.