Drama v Domžalah, junak pa Konjević

Brez drame sicer ni šlo, a so Helios Sunsi le prišli do druge zmage v regionalnem tekmovanju, potem ko je v Domžalah padel srbski Novi Pazar s 95:86. Blestel je Davor Konjević s 25 točkami.

Napadalno gledano, smo tokrat v Domžalah spremljali odlično predstavo. Ekipi sta bili od prve minute dalje strelsko dobro razpoloženi, po 17:17 tri minute do konca 1. četrtine, je Davor Konjević z dvema trojkama poskrbel za prvo otipljivejše vodstvo Heliosa pred začetkom 2. četrtine (28:22). Tudi v drugem delu igre so bili Domžalčani vseskozi spredaj, borbena na parketu sta bila predvsem Leon Šantelj in Jakob Strel, za navdušenje v dvorani pa je tik ob izteku polčasa spet poskrbel Konjević, ki je s trojko postavil izid prvih dvajsetih minut, 50:37 za Sunse.

V tretjem delu igre so gostje iz Novega Pazarja pokazali več življenja tudi v obrambi in nakazali, da se ne mislijo kar tako predati. Nekajkrat so nevarno zapretili, a so se Domžalčani vsakič uspeli rešiti, po polaganju Šantlja ob sireni pa je bila razlika pred zadnjo četrtino ponovno enaka tisti ob polčasu (74:61). Napeto pa je postalo v prvih minutah 4. četrtine, v katerih Helios ni uspel najti poti do koša, gostje pa so z delnih 9:0 prišli na le štiri točke zaostanka. K sreči je minuta odmora domžalskega trenerja Dejana Jakare zalegla, Aljaž Bratec in Krešimir Radovčić sta poskrbela za delnih 8:0, in v nekdanji “komunali” se je spet dalo lažje dihati.

A le za par minut, saj so neumorni gostje iz Novega Pazarja poskusili še z zadnjim napadom, prišli dobri dve minuti pred koncem le na tri točke zaostanka (85:82), a so bili Sunsi, na čelu s Konjevićem, dovolj zbrani in so tekmo uspešno pripeljali do konca ter slavili s 95:86.

Konjević je tekmo končal pri 25 točkah (trojke 6/9), Radovčić jih je dodal 18, Blaž Mahkovic pa je 14 točkam dodal še 7 podaj. Prvi strelec gostov je bil Aleksandar Todorović s 25 točkami.

Davor KonjevićHelios Suns: “Za nas je bila to pomembna tekma, saj smo v zadnjih dveh tekmah igrali v nekoliko slabšem ritmu, strelsko pa tudi nismo bili najbolj razpoloženi. Tokrat smo določene stvari uspeli popraviti, mislim, da smo pokazali veliko boljšo igro. Lahko le upamo, da bomo nadaljevali v takem ritmu.”

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke fantom za zmago. Pričakovali smo tako težko tekmo, a smo za razliko od preteklih dveh tekem tokrat zadeli odprte mete. Sicer smo med tekmo naredili nekaj napak, jim omogočili, da se vrnejo v tekmo, a bili v ključnih trenutkih vseeno dovolj zbrani, da smo tekmo prevesili v našo korist.”

Tarik Brunčević, Novi Pazar: “Slabo smo odprli tekmo. Na koncu smo bili nekajkrat ponovno blizu, imeli met za čisti priključek, a nismo uspeli zadeti, tako da je Helios prišel do zaslužene zmage. Domžalčanom želim uspešno nadaljevanje sezone.”

Naslednja tekma Helios Suns čaka že to soboto, ko v 3. krogu državnega prvenstva, v Domžale, ob 19.00, prihaja Rogaška. Se vidimo!