Drama in žalost v Pionirju: Partizan poražen v zadnji sekundi!

Rubrika: Eurocup

Po tem, ko so v torek vse možnosti za preboj v četrtfinale EuroCupa zapravili košarkarji Crvene zvezde, so se po porazu proti Rytasu od vseh možnosti za preboj med najboljših 8 poslovili tudi košarkarji Partizana. Litovci so v Pionirju za zmago zadeli v zadnji sekundi. Edo Murić s Cedevito še 5. poražen.

Partizan v skupini E pred zadnjim kolom zaseda 2. mesto, kljub temu pa nima prav nobenih možnosti za preboj v četrtfinale. Četa Andree Trinchierija se lahko v zadnjem kolu prebije do zmage nad ALBO, a tudi v primeru zmage jih bo na lestvici v vsakem primeru prehitel zmagovalec obračuna med Rytasom in AS Monacom. ALBA si je že zagotovila 1. mesto in s tem tudi napredovanje, Beograjčani pa so z Rytasom dvakrat izgubili, slabši izkupiček pa imajo tudi v medsebojnem obračunu z Monacom.

V dvorani Pionir je bilo sicer napeto vse do konca. 10 sekund pred koncem je Jock Landale pod košem zadel za vodstvo domačih s 77:76 in dvorana je bila na nogah. Gostom je po prvem neuspešnem napadu ostalo še nekaj več kot 2 sekundi časa, prav Landale pa je na robu rakete pozabil na razigranega Artsioma Parakhouskega, ki je zadel za zmago Litovcev. Preko celotnega igrišča je sicer poizkušal Vanja Marinković, bil blizu, a čudeža ni bilo.

Mesto med najboljših 8 si je že zagotovilo 6 ekip (ALBA, ASVEL, Valencia, Unicaja, Andorra in UNICS), za zadnji dve prosti mesti pa se bosta v skupini E udarila Rytas in AS Monaco ter v skupini F Kuban in Ulm.

EuroCup, 5. kolo, 30.1.
Zenit – UNICS 67:82 (15:24, 14:16, 21:22, 17:20)
(Uthoff 13, Reynolds in Scrubb (5 podaj) po 10; McCollum 19, Smith 15)

Fraport Skyliners – ratiopharm Ulm 68:83 (20:21, 19:17, 16:19, 13:26)
(Larson 24 in 9 skokov, Clarence 8 in 5 skokov; Kramer 15 in 6 skokov, Akpinar in Thompson po 13)

MoraBanc Andorra – Cedevita 87:81 (26:26, 16:20, 22:18, 23:17)
(Ennis (6 skokov) in Shurna (5 skokov) po 17; Coobs 19 in 6 podaj, Pullen 16)

Partizan NIS – Rytas 77:78 (28:30, 12:14, 17:20, 20:14)
(Landale 14 in 5 skokov, Sy 13; Parakhouski 22 in 8 skokov, Bendzius 21 in 5 skokov)

LDLC ASVEL – Lokomotiv Kuban 72:61 (22:16, 15:24, 21:10, 14:11)
(Wright 15 in 7 skokov, Johnson 11 in 5 skokov; Lyon 13 in 10 skokov, Nelson 12 in 5 podaj)

Unicaja – Valencia 69:72 (19:14, 26:21, 15:19, 9:18)
(Fernandez 20 in 6 skokov, Waczynski 13; Thomas 18, Dubljević 15 in 8 skokov)

Že odigrano
AS Monaco – ALBA 61:75
Limoges CSP – Crvena zvezda mts 72:71

Slovenci v EuroCupu
Aleksej Nikolić (Partizan NIS) – 13 minut, 2 točki (1/4 za dve), 2 skoka, 3 podaje, 1 pridobljena žoga; indeks 4.
Edo Murić (Cedevita) – 19 minut, brez točk (0/5 za dve, 0/2 za tri), 4 skoki, 1 podaja, 1 pridobljena žoga; indeks -3.