Dragićevih 20 za prekinitev črnega niza, Memphis razorožil tudi prvake (VIDEO)

V minuli noči sta oba slovenska predstavnika v ligi NBA zabeležila zmagi. Goran Dragić se je po dveh tekmah odsotnosti vrnil na parkete in dosegel 20 točk za zmago Phoenixa v Charlotteu, s katerim so Sonca prekinila niz 6 zaporednih porazov. Memphis je po kar treh podaljških v gosteh premagal prvake iz San Antonia in ostaja eno najbolj vročih moštev v ligi.

Phoenixu je v drugem polčasu uspelo nadoknaditi 17-točkovni deficit. Večji del tekme so sicer vodili domači, minuto in pol pred koncem pa je Dragić ukradel žogo in sledilo je polaganje Erica Bledsoea za prednost Phoenixa 105:104. Gary Neal je imel sicer s trojko priložnost, da bi rezultat izenačil, a je slovenski reprezentant dobro odigral v obrambi, tekmo pa je z dvema prostima metoma na drugi strani odločil P. J. Tucker.

“To je bila za nas pomembna zmaga. V nekaterih porazih smo bili povsem blizu, a vseeno začneš dvomiti vase,” je po tekmi dejal Dragić in dodal, da enostavno sovraži izpuščanje tekem. Na zadnjih dveh ga namreč zaradi težav s hrbtom ni bilo v kadru.

Srhljivka v Teksasu Grizlijem

Memphis je za prekinitev niza 10 porazov v San Antoniu potreboval kar 63 minut igre in na koncu mu je uspelo. Grizliji so sicer vodili že za 21 točk, a so domači s trojko Dannyja Greena dve sekundi in pol pred koncem povedli za 3 (89:86). Tekma je bila na prvi pogled odločena, a Marc Gasol je imel drugačne načrte, zadel srečno trojko s pomočjo table in priboril podaljšek.

29-letni španski center je imel prste vmes tudi ob koncu prvih dodatnih petih minut, saj je izpod dosegel dve točki za izenačenje na 102. Ko je slabe tri sekunde pred koncem drugega podaljška Courtney Lee zadel za 3 točke in povedel goste v prednost 111:109, je bilo znova navidez vse odločena, toda Tim Duncanu je uspel še eden v seriji neverjetnih metov in poskrbel je za tretji podaljšek.

V tretjem podaljšku so bili gostje boljši, vseskozi vodili, priložnost za prvake pa je z zgrešeno trojko zapravil Manu Ginobili slabe štiri sekunde pred koncem.

NBA, 18. december

Charlotte Hornets – PHOENIX SUNS 106:111
(Jefferson 28 in 10 skokov, Walker 27; G. Thomas 23, Dragić 20, 3 skoki in 8 podaj v 37 minutah, Z. Dragića ni bilo v kadru)

San Antonio Spurs – MEMPHIS GRIZZLIES 116:117 – po treh podaljških
(Green 25, Duncan 23 in 16 skokov; Gasol 26 in 9 skokov, Randolph 21 in 21 skokov, … Udrih skok in 6 podaj v 16 minutah)

Cleveland Cavaliers – ATLANTA HAWKS 98:127
BOSTON CELTICS – Orlando Magic 109:92
Detroit Pistons – DALLAS MAVERICKS 106:107
TORONTO RAPTORS – Brooklyn Nets 105:89
PORTLAND TRAIL BLAZERS – Millwaukee Bucks 104:97
LA CLIPPERS – Indiana Pacers 102:100
Denver Nuggets – HOUSTON ROCKETS 111:115 – po podaljšku