Dragićev Milano trepetal do konca, Zvezda zapravila +14, CSKA suvereno

Rubrika: Evroliga

Četrtkov večer so v Evroligi obeležile zmage CSKA-ja, Milana in Darušafake. Aktualni evropski prvak iz Moskve ni imel večjih težav z aktualnim prvakom pokala EuroCup Galatasarayjem. Vnovič je zablestela naveza Nando de Colo (22 točk)&Miloš Teodosić (20 točk, 11 asitenc).

Evroliga, 1. krog, 13.10.
Galatasaray – CSKA 84:109 (18:27, 27:30, 26:24, 13:28)
(Güler 16, Tyus 15; de Colo 22, Teodosić 20)

MILANO – Maccabi 99:97 (25:24, 19:20, 28:21, 27:32)
(Hickman 22, Mačvan 18, Dragić 11; Goudelock 27, Smith 18)

Crvena zvezda – DARUŠAFAKA 70:73 (24:17, 20:13, 8:16, 18:27)
(Kuzmić 16, Gudurić 13; Clyburn 19, Bertans 13)

Milano je v zadnji četrtini vodil že za 10 točk (Zoran Dragić je večji del tega dela tekme presedel na klopi), a so gostje iz Tel Aviva topili prednost. Andrew Goudelock je naprej znižal na -5, nato na -3 (98:95). Za nameček je imel Maccabi še zadnji napad in z dvema prostima metoma Devina Smitha prišel na -1 (98:97). Ricky Hickman je zadel enega od dveh prostih metov (99:97), zadnji napad Macabija pa so domači ustavili z blokado.

Kar pa ni uspelo Maccabiju, pa je turški Darušafaki. Crvena zvezda je ob polčasu vodila 44:30, potem pa zmogla v 2. delu le 26 točk, Turku pa 43, zato so se ob koncu tudi veselili, domačini pa toliko bolj žalovali za zapravljeno priložnostjo.