Dragić zabil zadnje tri žeblje v krsto Brookylna (VIDEO)

Brooklyn Netsi so v Phoenixu vodili že za 19 točk, vendar so se domači v drugem polčasu prebudili, vsilili svoj ritem igre in na koncu slavili s 112:104. Goran Dragić je bil z 18 točkami tretji strelec Sonc.

"Gogi" je s tremi točkami slabi dve minuti pred koncem odločil tekmo. foto: nba.com/suns
“Gogi” je s tremi točkami slabi dve minuti pred koncem odločil tekmo. foto: nba.com/suns

Mrežice so sicer na polčas odšle z zajetno prednostjo 14 točk, po tem ko jim je uspelo upočasniti tempo igre, kar Phoenixu striktno ne odgovarja. Toda le v prvem polčasu. V drugem so varovanci Jeffa Hornaceka dosegli kar 63 točk in – predvsem na krili Geralda Greena (28 točk) – prišli do popolnega preobrata. Ravno Green je dve minuti pred koncem ukradel žogo prvemu strelcu gostov Joeu Johnsonu (21) in podal slovenskemu reprezentantu Goranu Dragiću, ki je zadel v protinapadu pod osebno napako, realiziral še dodatni prosti met in odločil srečanje. Takrat je bilo 106:99.

“Mislim, da me Joe ni videl. Imel sem priložnost za ukradeno žogo. Vem, da sem na tekmi napravil precej napak, ki jih želim omejiti. Nisem si želel nove napake. Ukradel sem žogo, opazil možnost za protinapad in ga skušal omogočiti soigralcem,” je ključno akcijo opisal Green. Phoenix je na osmi tekmi še petič zmagal.

84 točk Portlanda v prvem polčasu

Trail Blazersi so bili na gostovanju v Denverju izjemno napadalno razpoloženi. V prvem polčasu so dosegli neverjetnih 84 točk, kar je nazadnje uspelo Golden Stateu (marec, 2011). Na koncu je Portland tudi slavil – bilo je 130:113.

Houston Rockets so na krilih Jamesa Hardna (23+10) in Dwighta Howarda (22+10) zmagali na gostovanju v Minnesoti in tako zabeležili še sedmo zmago na osmih tekmah.

Liga NBA, 13. november

PHOENIX SUNS – Brooklyn Nets 112:104
(Green 28, Thomas 21, G. Dragić 18, 3 skoki in 6 podaj v 35 minutah, Z. Dragić ni bil v kadru; Johnson 21, Teletović 16)

WASHINGTON WIZARDS – Detroit Pistons 107:103
(Wall 27 in 11 podaj, Gortat 14 in 13 skokov; Jennings 32, Caldwell-Pope 20)

ATLANTA HAWKS – Utah Jazz 100:97
(Millsap 30 in 17 skokov, Teague 20; Burks 22, Favors 20)

Boston Celtics – OKLAHOMA CITY THUNDER 94:109