Dragić Miami popeljal do zmage; Dončićev Dallas zmogel samo do podaljškov

Naveza Dragić-Wade je še enkrat več prinesla zmago Miami Heat. Veteranski dvojec je sinoči v Oklahoma City skupaj vpisal 51 točk, 16 asistenc in 9 skokov in Heat popeljal do presenetljivo lahke zmage nad domačimi Thunder, ki so igrali brez Russella Westbrooka. Ta je moral počivati eno tekmo zaradi nabranih tehničnih napak, kar se je močno poznalo na igri domače ekipe. Z izjemo prve četrtine, ki so jo odprli z delnim izidom 13:0, so bili Thunder celo tekmo v konkretnem zaostanku. V Miamiju s to zmago bržkone že pogledujejo proti sedmem mestu na lestvici vzhodne konference, istočasno pa jim še vedno diha za ovratnik devetouvrščeni Orlando

Dragić še vedno ni 100-odstoten, vsaj ne v očeh trenerja Erika Spoelstre, ki je še vedno previden z Ljubljančanom. Sinoči je tako igral nič več kot 29 minut, a kot rečeno, v tem času navdušil. 26 točk, 11 asistenc in nobena izgubljena žoga – Zdi se, da je zanj operacija kolena pozabljena.

Luki Dončiću tudi ni videti, da je še dva dni nazaj ostal na tribuni zaradi lažje poškodbe noge. Z izjemo meta za tri (1/7), je Dončić na domačem parketu ponovno zablestel v polnem sjaju. A tudi trojni dvojček tokrat ni bil dovolj za Maverickse, ki se morali priznati premoč Pelicansom po podaljšku.

Nekaj razloga za veselje pa so vendarle imeli tudi v Dallasu. Dirk Nowitzki je dosegel 8 točk in s tem prehitel legendarnega Wilta Chamberlaina na šestem mestu na večni lestvici strelcev lige NBA.

Z dna na vrh Zahoda, kjer aktualni prvaki iz Oaklanda še vedno delujejo neprepričljivo. Sinoči so od Warriorsov bili boljši San Antonio Spurs, ki so mesec pred končnico ujeli formo in bodo v četrtek proti Heat lovili deseto zaporedno zmago. Zmaga Denver Nuggets nad Boston Celtics tako pomeni, da sta zdaj moštvi izenačeni na vrhu konference, istočasno pa Denver slavi tudi matematično uvrstitev v končnico. Lep dosežek za ekipo, ki je še lani bila deveto moštvo Zahoda.

Liga NBA sinoči

Oklahoma City Thunder – Miami Heat 107:116
George 31 in 9 skokov, Grant 27 in 10 skokov; Dragić 26 in 11 asistenc, Wade 25.

Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans 125:129*
Dončić 29, 13 skokov in 10 asistenc, Hardaway Jr. 21; Randle 30 in 9 skokov, Davis 20, Payton 19, 11 asistenc in 10 skokov.

Washington Wizards – Utah Jazz 95:116
Parker 19, Beal 15; Mitchell 19, Crowder 18.

Cleveland Cavaliers – Detroit Pistons 126:119
Sexton 27, Osman 21; Ellington 25, Drummond 21 in 21 skokov.

Toronto Raptors – New York Knicks 128:92
Lin 20, Siakam 19, 8 skokov in 5 asistenc; Trier 22, Knox 12.

Boston Celtics – Denver Nuggets 105:114
Irving 30, Horford 20; Jokić 21, 13 skokov in 7 asistenc, Barton 20.

San Antonio Spurs – Golden State Warriors 111:105
DeRozan 26, 9 skokov in 8 asistenc, Aldridge 23 in 13 skokov; Curry 25, 7 skokov in 8 asistenc, Durant 24.

Phoenix Suns – Chicago Bulls 101:116
Ayton 25 in 12 skokov, Booker 25, 8 skokov in 7 asistenc; Lopez 24, Markkanen 17 in 9 skokov.

Portland Trail Blazers – Indiana Pacers 106:98
Lillard 30 in 15 asistenc, Nurkić 16 in 11 skokov; Turner 28 in 10 skokov, Bogdanović 15.

Slovenca v Ligi NBA

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 29 točk (9/19 za dve, 1/7 za tri, prosti meti 8/11), 13 skokov (5 v napadu), 10 asistenc, 2 ukradeni žogi, 5 izgubljenih žog in 4 osebne napake v 39-ih minutah. +/- = -8

Goran Dragić (Miami Heat) – 26 točk (3/8 za dve, 6/9 za tri, prosti meti 2/2), 5 skokov, 11 asistenc, 2 ukradeni žogi in 3 osebne napake v 29-ih minutah. +/- = 14