Dragić bivšim v 15 minutah nasul 21 točk (VIDEO)

Ponoči sta se brata Dragić v tekmi polni tenzij pomerila z nekdanjimi delodajalci iz Phoenixa in prepričljivo slavila s 115:98. Goran je v pičlih 15 minutah dosegel kar 21 točk, vključno z 10 v zadnji četrtini.

goran dragić

Morris grobo nad Dragića

Srečanje na Floridi so zaznamovale grobe osebne napake, živčne reakcije in posledično malo morje tehničnih napak. Zaradi ene, ko je v protinapadu grobo zaustavil ravno Gorana Dragića, je bil izključen denimo Markieff Morrris. Predčasno sta morala pod prho tudi “srboriteža” pod obema obročema – Hassan Whiteside in Alex Len. Dragić je bil sicer pred tekmo vprašljiv za nastop, ker je imel težave s hrbtom, a so ga v zdravniški službi Miamija vendarle usposobili. Težave z osebnimi napakami so Erika Spoelstro prisilile, da mu pametno dozira minutažo.

Ključ do zmage je bila odlična druga četrtina, v kateri so domačini goste nadigrali s kar 39:24, na kar se Phoenix do konca ni več uspel približati. Slabi dve minuti priložnosti za igro je dobil tudi Zoran Dragić, ki pa se v statistiko ni vpisal.

NBA, 3. marec

MIAMI HEAT – Phoenix Suns 115:98
(Johnson 26, G. Dragić 21, 4 skoki in podaja v 15 minutah, Z. Dragić brez točke v 2 minutah; Bledsoe in Tucker po 20)

Philadelphia 76ers – TORONTO RAPTORS 103:114
BROOKLYN NETS – Golden State Warriors 110:108
Minnesota Timberwolves – LA CLIPPERS 105:110
DALLAS MAVERICKS – New Orleans Pelicans 102:93