Dostojno slovo Italijanov in Rusov, sledi obračun Srbije in Španije

Rubrika: Tuje reprezentance

Svetovnega prvenstva 2019 na Kitajskem je konec za 8 ekip. Med reprezentancami, ki s tekmovanjem zagotovo niso želeli končati tako zgodaj, sta Rusija in Italija, sta pa se obe moštvi od tekmovanja vsaj dostojno poslovili – z zmago. Danes Španci izzivajo Srbe.

Italija je imela proti Špancem odlično priložnost, da bi se v boju za četrtfinale spravila v izjemno ugoden položaj, a četa Mea Sacchettija tega ni znala izkoristiti. Obračun proti Portoriku je bil tako za naše zahodne sosede bolj kot ne nepomemben, po hudih mukah in dodatnih 5 minuta igre pa so na koncu do zmage vendarle prišli Italijani.

Z zmago so prvenstvo zaključili tudi Rusi, ki so bili z 69:60 boljši od Venezuelcev. Tako kot za Italijane, je bila tudi za Ruse usodna prva tekma drugega dela, ko so v zadnji četrtini zapravili prednost proti Poljakom.

Srbi in Španci za prvo mesto v skupini

V drugem delu dneva bomo priča dvema tekmama, ki bosta odločali o končnem 1. mestu v skupini. V skupini I se bosta med seboj pomerili reprezentanci Poljske in Argentine, v skupini J pa Srbi in Španci. Vloga favoritov pred obračunom pripada Argentincem in Srbom.