Dončiću zmanjkala asistenca do trojnega dvojčka, Dallasu pa koš do zmage

Po še enem zanimivi NBA noči, je samo še pet moštev neporaženih. V tretje sta klonila tako Dallas Luke Dončića kot Miami Gorana Dragića. Denver Vlatka Čančarja bo poskušal izboljšati razmerje zmag in porazov na 3:0 jutri v Sacramentu.

Mavsi so na domačem parketu pričakali Portland Trail Blazerse in vedno razpoloženi dvojec CJ McCollum-Damian Lillard. Prav ta duo se je še enkrat podpisal pod zmago moštva z obale Pacifika. McCollum je bil prvi strelec tekme s 35 točkami in to kljub dejstvu, da je zadel zgolj eno trojko na tekmi, Dame Time pa je znova prevzel odgovornost v svoje roke v izdihljajih srečanja in 30 sekund pred koncem švignil mimo Dončića za lahko polaganje in zmago Pionirjev.

Zadnjo možnost za Mavse je imel Tim Hardaway Jr. z metom ob sireni, a je bil z velike razdalje pričakovano nenatančen. Prvi strelec domačinov je bil prvič letos Latvijec Kristaps Porzingis z 32 točkami.

Bolj natančen je bil ob sireni Jae Crowder, ki je Memphisu s trojko za končnih 134:133 zagotovil zmago po podaljšku nad favoriziranimi Brooklyn Netsi.

Miami Heat so bili tudi sami na poti v tesno končnico, saj je bil izid 3 minute pred koncem poravnan, nato pa je sledil šov Andrewa Wigginsa, ki je lastoročno poskrbel za delni izid 11:0 in zmago Minnesote, ki je tako najuspešnejša ekipe te mlade sezone 2019-20. Dragić je za goste znova začel tekmo na klopi in dosegel 13 točk. Na tekmi proti Hawksom v noči na sredo, se bo moštvu predvidoma že priključil novopečeni oče Jimmy Butler.

Liga NBA, 27. in 28. 10. 2019

Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers 119:121
Porzingis 32 in 9 skokov, Dončić 29 (6/11 za dve, 2/11 za tri, 11/14 prosti meti), 12 skokov, 9 asistenc, 3 ukradene žoge, 4 izgubljene žoge in 4 osebne napake v 38 minutah; McCollum 35 in 6 skokov, Lillard 28.

Minnesota Timberwolves – Miami Heat 116:109
Wiggins 25 in 6 skokov, Towns 23 in 11 skokov; Nunn 25, Robinson 21, Dragić 13 (3/5 za dve, 2/6 za tri, 1/2 prosti meti), 5 skokov, 4 asistence in 2 izgubljeni žogi v 27 minutah.

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors 120:92
Schroder 22, 8 skokov in 6 asistenc, Gallinari 21; Curry 23 in 8 skokov, Green, Chriss in Paschall po 10.

Memphis Grizzlies – Brooklyn Nets 134:133*
Morant 30 in 9 asistenc, Brooks 21; Irving 37, 7 skokov in 7 asistenc, LeVert 27.

Los Angeles Lakers – Charlotte Hornets 120:101
Davis 29 in 14 skokov, James 20 in 12 asistenc; Bridges 23 in 6 skokov, Zeller (14 skokov) in Rozier po 19.