Dončićev debi z 10 točkami in 8 skoki, Dragić (26) prvi strelec Miamija

Goran Dragić je v novo sezono Lige NBA vstopil izjemno, kljub kar 26 doseženim točkam pa ni uspel preprečiti poraza Vročice proti Orlandu (104:101). Luka Dončić ob debiju v napadu ni bil najbolje razpoložen, tekmo, v kateri je Dallas moral priznati premoč Phoenix Sunsem (121:100) pa končal pri 10 točkah, 8 skokih in 4 podajah.

V drugem tekmovalnem dnevu nove sezone Lige NBA sta se predstavila oba slovenska predstavnika. Tako Goran Dragić kot tudi Luka Dončić s svojo ekipo nista uspela priti do zmage, sta pa že v prvem obračunu opozorila nase.

Dragić in soigralci so tekmo v Orlandu pričeli izjemno in že v prvi četrtini povedli s 14 točkami prednosti (14:28). Sledile so minute domačih, ki so z delnim izidom 23:8 prišli do prvega vodstva na srečanju (37:36). Če sta se ekipi v tretji četrtini še nekajkrat izmenjali v vodstvu, pa je bilo drugače v zadnji četrtini, ko domači rezultatske prednosti niso več spustili iz rok. 20 sekund pred koncem je prav “Gogi” znižal zaostanek na 2 točki (101:99), zmago Orlanda pa je s črte prostih metov potrdil Francoz Evanu Fournier.

Dončić za razliko od Dragića tokrat v napadu ni bil ravno najbolj razpoložen. Zgrešil je vse poizkuse za tri točke (0/5), pri metu za dve točki pa bil 45-odstotno uspešen (5/11). Dallas je v celotnem obračunu proti Phoenixu vodil samo na začetku (0:2), v tretji četrtini zaostajal že za 16 točk (72:56), nekajkrat pa nevarno zapretil le v zadnji četrtini, ko se je približal na 4 točke zaostanka. V zaključku je gostom zmanjkalo moči in zmaga je zasluženo ostala doma.

V petek težko pričakovani nastop LeBrona

Precej manj tekem bo na sporedu v noči s četrtka na petek, ko bodo navijači “Jezernikov” končno dočakali krstni nastop LeBrona Jamesa v dresu ljubljenega kluba. Moštvo Lakersov se podaja na gostovanje v Portland, znova pa bo na teren stopil tudi Dragić, ki bo z “Vročico” gostoval v Washingtonu.

Liga NBA, 18.10.
Orlando Magic – Miami Heat 104:101 (25:31, 29:20, 25:27, 25:23)
(Gordon 26 + 16 skokov, Fournier in Bamba (7 skokov) po 13; Dragić 26, Richardson 21 + 5 skokov)

Phoenix Suns – Dallas Mavericks 121:100 (37:24, 19:22, 27:27, 38:27)
(Booker 35 + 7 podaj, Ariza 21 + 8 skokov + 7 podaj); Powell 16 + 5 skokov, Matthews 15 + 5 podaj)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 26 točk (6/7 za dve točki, 3/7 za tri točke, 5/7 prosti meti), 4 skoki (vsi v obrambi), 4 podaje, 1 blokada, 3 izgubljene žoge, 5 osebnih napak; +/- = +20.

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 31 minut, 10 točk (5/11 za dve točki, 0/5 za tri točke, 0/2 prosti meti), 8 skokov (2 v napadu, 6 v obrambi), 4 podaje, 4 izgubljene žoge, 3 osebne napake; +/- = -18.