Dončić poskrbel za prekinitev serije porazov, odličen ob zmagi Denverja tudi Jokić

Po treh zaporednih porazih je Luka Dončić na gostovanju v Memphisu poskrbel za novo zmago Dallasa. Dosegel je 26 točk, imel tudi 8 skokov in 7 asistenc, toda tudi 9 izgubljenih žog. Kristaps Porzingis je dodal 19 točk, Reggie Bullock 15.

Pri Memphisu, za katerega še vedno ne igra Ja Morant, je Jaren Jackson Jr. dosegel 26 točk.

Ekipi sta v zadnjo četrtino vstopili s točko prednosti za Dallas, čeprav je Memphis v drugi četrtini že vodil za 12 točk. Za razliko od večine zadnjih tekem pa je Dallas četrto četrtino začel z delnim rezultatom 7:0, vodstvo pa je znašalo tudi 14 točk in Memphis se ni več uspel popolnoma približati.

Čez dva dni bo Dallas gostoval v Indiani, kjer ga čaka njihov bivši dolgoletni trener Rick Carlisle.

V New Orleansu je do zmage prišel tudi Denver, predvsem po zaslugi odličnega Nikole Jokića – dosegel je 39 točk, 11 skokov in 11 asistenc. Jonas Valanciunas je na drugi strani dosegel 27 točk in 11 skokov. Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro.

Brooklyn nadaljuje s svojo teksaško turnejo. Po zmagi v Dallasu sklonjenih glav zapušča Houston, ki tako nadaljuje svoj zmagoviti niz in je že pri sedmih zaporednih zmagah. Za Brooklyn sta počivala Kevin Durant in LaMarcus Aldridge, prvič pa je po menjavi lansko sezono v Houstnu zaigral James Harden, ki so mu pripravili tudi poseben video pred tekmo. Harden je dosegel 25 točk, 11 skokov in 8 asistenc. Za Houston je Eric Gordon dosegel 21 točk.

Za presenečenje so poskrbeli tudi košarkarji Clevelanda, ki so doma prepričljivo premagali Chicago, ki ni vodil za več kot 2 točki, zadnjič pa ob koncu prve četrtine, najvišja prednost domačih pa je ob koncu zadnje četrtine znašala 26 točk. Darius Garland je dosegel 24 točk, za Chicago Zach LaVine točko manj.

Tekmo je v podaljšku v Detroitu s trojko ob zvoku sirene odločil Kyle Kuzma, ki je tekmo končal s 26 točkami, pri domačih pa je Jerami Grant dosegel 28 točk.