Dončić piše zgodovino

Luka Dončić se v Clevelandu počuti odlično. To je dokazal že minulo leto, ko je v dvorani Rocket Mortgage FieldHouse postavil za zdaj še veljavni osebni rekord s 35 točkami, sinoči pa je še enkrat več navdušil in z 11. trojnim dvojčkom v karieri postal prvi košarkar v zgodovini lige NBA sploh, ki je dve tekmi zapored dosegel 29 točk, 15 asistenc in 13 skokov.

Tekma s Clevelandom je sicer pričakovano pripadla gostom, ki so domačinom prepustili uvodno četrtino, nato pa prevzeli stvari v svoje roke. Obračun so – kot je zdaj že tradicija – spremljali številni tamkajšnji Slovenci, saj je ravno Cleveland mesto z najštevilčnejšo slovensko skupnostjo v ZDA.

Sinoči je bil aktiven tudi Goran Dragić, ki je za Miami, v zmagi nad Houstonom, prispeval 15 točk. Domačini so tekmo odprli silovito, tako da so že po prvi četrtini vodili s kar 46:14! Pri Rocketsih, z izjemo Jamesa Hardena, ni bilo razpoloženih košarkarjev, tekmo kariere pa je za Floridčane odigral Duncan Robinson. 25-letnik, ki ga je lansko leto pobral Miami, potem ko ni bil med izbranci na naboru, je dosegel 23 točk z izjemno natančnostjo 7/11 za tri.

Miami se tako nahaja na drugem mestu vzhodne konference, tik za Sixersi. Na vrhu Zahoda medtem kraljuje Kralj LeBron James. Neuničljivi James je tudi sam vpisal še en trojni dvojček in skupaj z Anthonyjem Davisom iz San Antonia odnesel težko priborjeno zmago nad Spursi. Prav tako je bilo sinoči uspešno drugo losangeleško moštvo, ki je v zaključku srečanja strlo odpor Utah Jazz.

Liga NBA, 3. in 4. 11. 2019

Miami Heat – Houston Rockets 129:100
Robinson 29, Leonard 21, Dragić 15 (2/3 za dve, 3/6 za tri, 2/2 prosti meti), 4 asistence, 2 skoka, 2 ukradeni žogi, 2 izgubljeni žogi in 1 osebna napaka v 28 minutah; Harden 29, Clemons 16.

Cleveland Cavaliers – Dallas Mavericks 92:113
Love 29 in 8 skokov, Clarkson 17; Dončić 29 (4/7 za dve, 5/10 za tri, 6/6 prosti meti), 15 asistenc, 14 skokov, 5 izgubljenih žog in 2 osebni napaki v 34 minutah, Porzingis 18 in 9 skokov.

Indiana Pacers – Chicago Bulls 108:95
Warren 26, Brogdon 22 in 7 asistenc; LaVine 21, Carter Jr. 20 in 10 skokov.

New York Knicks – Sacramento Kings 92:113
Morris 28, Barrett 22; Fox 24 in 6 asistenc, Hield 22.

San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers 96:103
Murray 18 in 11 skokov, Gay 16 in 10 skokov; Davis 25 in 11 skokov, James 21, 13 asistenc in 11 skokov.

Los Angeles Clippers – Utah Jazz 105:94