Dončić in Dragić navkljub odličnima predstavama poražena

Dallas na domačih tleh ni uspel premagati ekipe Denverja, ki se je tako maščevala za poraz po podaljških na prvi tekmi v Coloradu. Luka Dončić je sicer dosegel 35 točk, 11 skokov, 16 podaj in 4 ukradene žoge, kar je njegov 31. trojni dvojček v karieri.

Dallas, ki še vedno igra brez nekaterih nosilcev, je zaostajal do sredine tretje četrtine, Denver si je v prvem polčasu ustvaril že 13 točk prednost. V tretji četrtini pa je bil zaradi nešportne napake izključen Jamal Murray pri Denverju, kar je Dallas izkoristil in povedel za 7 točk. Denver je odlično odprl zadnjo četrtino in povedel, Dallas pa je preko Luke Dončića nazadnje vodil štiri minute do konca tekme. Nato pa sta Jokić in Kevin Porter Jr. poskrbela za zmago gostov.

Prav Porter Jr. je bil najbolj razigran pri Denverju, dosegel je 30 točk, od tega 6 trojk, vključno z odločilno tik ob koncu tekme), Jokić je dodal 20 točk in 10 skokov. Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro.

Poleg Dončića je bil v vrstah Dallasa najbolj razpoložen Hardaway Jr., dosegel je 19 točk, Prozingis in Johnson sta jih dala po 16.

Miami je bil še v drugo poražen proti Brooklynu. Tekmo je zaznamoval presenetljivo nizek rezultat glede na napadalno usmerjeno ekipo Brooklyna, ki je pokazala, da očitno lahko igra tudi dobro obrambo.

Miami je sicer vodil večino prvega polčasa, največ za 8, v drugem polčasu pa sta se ekipi večkrat imenjali v vdostvu. Ob koncu tekme pa je Brooklyn na krilih James Hardna naredil delno serijo 15:0 in tekma je bila odločena.

Odlično igro je prikazal Goran Dragić, bil je drugi strelec Miamija, dosegel je 21 točk (šest trojk), 6 skokov in 5 podaj, več točk je v dresu Miamija dal le Adebayo – 26 (in 10 skokov).

Odziv Gorana Dragića na tekmo od 5:30 dalje.

Za Brooklyn sta Durant in Harden dala 20 točk, Irving 17.

LeBron James je dosegel 46 točk ob njegovem povratku v Cleveland.

36 točk, vključne s sedmimi trojkami, je dosegel Steph Curry ob zmagi proti Minnesoti.