Do zmage na krilih Zorana Dragića, v zadnji četrtini pokvarili vtis

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska moška članska reprezentanca je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2017 v tretjem kolu vpisala tretjo zaporedno zmago. Slovenci so bili v celjski dvorani Zlatorog boljši s 84:77. Najbolj razigran igralec v dresu slovenske izbrane vrste je bil Zoran Dragić z 28 točkami.

Kvalifikacije za Eurobasket, 3. krog, 7.9.
SLOVENIJA – Ukrajina 84:77 (23:15, 25:24, 24:17, 12:21)
Slovenija:
Rebec, G. Dragić 6 (11 podaj), Prepelič 12, Murić 7, Blažič 6, Z. Dragić 28 (7 skokov), Vidmar 11 (6 skokov), Zagorac, Dimec, Omić 4 (6 skokov), Klobučar 10, Čančar.
Ukrajina: Artamonov 4, Mishula 9, Lukashov 14 (5 podaj), Fesenko 10 (7 skokov), Otverchenko 9, Gliebov, Lypovyy 6 (6 podaj), Korniienko 6, Bobrov 7, Pustovyi, Kravtsov 4, Riabchuck 8.

Na polovici

Košarkarji Slovenije so uspešno preskočili tudi najtežjo oviro v dosedanjem delu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017. V Celju so premagali Ukrajino s 84:77 in tako zabeležili še tretjo zaporedno zmago.

Slovenija je potrdila vlogo favorita in kvalifikacije nadaljuje v začrtani smeri do EuroBasketa 2017, ki bo potekal naslednji september, v štirih državah. Po polovici kvalifikacij ima stoodstotni izkupiček in je glede na to, da se na prvenstvo uvrstijo zmagovalke sedmih skupin ter še štiri najboljše drugouvrščene, v odličnem položaju, da si trinajstič v nizu zagotovi udeležbo na prvenstvu Stare celine.

Varovanci selektorja Igorja Kokoškova imajo do konca kvalifikacij še tri tekme od tega dve v gosteh. Že v soboto bodo gostovali v Mitrovici na Kosovu, naslednjo sredo bodo v Stožicah gostili Bolgarijo, 17. septembra pa jih čaka še gostovanje v Ukrajini.

Dvoboj neporaženih zasedb v skupini E si je v dvorani Zlatorog v Celju ogledalo tri tisoč gledalcev, ki so videli najboljšo predstavo Slovenije v teh kvalifikacijah.

Razigrani Zoran

Že od samega začetka je Slovenija moč usmerila v obrambo in preko nje gradila igro. Uvodne minute so bile izenačene, ko sta zadevo v svoje roke prevzela brata Dragić, pa se je rezultat začel nagibati na domačo stran. Zoran Dragić je v prvem polčasu dosegel 17 točk (met iz igre 6:10), tri leta starejši Goran pa je razigraval soigralce. Posledično je prednost v 16. minuti prvič dosegla dvomestno številko (34:23), na veliki odmor pa sta ekipi odšli z rezultatom 48:39.

Drugi polčas je potrdil prevlado Slovenije. Obramba je bila ključ do uspeha, dobra igra v napadu pa je dodala piko na i. Zoran Dragić je nadaljeval svojo življenjsko predstavo v državnem dresu, s pomočjo točk Gašperja Vidmarja in Jake Klobučarja pa je prednost pred zadnjimi desetimi minutami narasla na 72:56.

V zadnji četrtini je Slovenija dokazala, da zna zadržati prednost. Na prejšnji tekmi v Bolgariji temu ni bilo tako, tokrat pa so motivirani izbranci Igorja Kokoškova do konca nadaljevali z nepopustljivo obrambo in zanesljivo prišli do zmage. Končna razlika je pomembna tudi z vidika, da se bosta najverjetneje ti dve ekipi v zadnjem krogu udarili za končno prvo mesto.

Zoran Dragić je bil z 28 točkami najboljši strelec tekme (met iz igre 8:14, 7 skokov). Dvanajst točk je dodal Klemen Prepelič, enajst jih je dodal Gašper Vidmar (6 skokov), deset pa Jaka Klobučar (met iz igre 4:6). Goran Dragić je dosegel šest točk in ob tem zbral enajst podaj.