Detroit brez Griffina nemočen v Miamiju; 18 točk Dragića

Detroit Pistonsi so komaj stopili na parket v Miamiju, pa so že bili v zaostanku ducat točk, ko je semafor v četrti minuti tekme kazal 14:2 za domačine. Miami Heat nato oslabljenim gostom, ki so na Florido pripotovali brez lažje poškodovanega Blaka Griffina in Derricka Rosa, niso niti v enem trenutku dopustili, da se vrnejo v boj za zmago. V drugi četrtini je razlika znašala že 29 točk.

Najboljši posameznik v vrstah domačih je bil Jimmy Butler z 20 točkami in 13 asistencami. Goran Dragić je v dobre pol ure dosegel 18 točk in prispeval 6 asistenc za soigralce.

Miami ima po desetih tekmah kar sedem zmag in je druga ekipa Vzhoda, skupaj z Bucksi, Sixersi in Raptorsi, ki imajo vsi prav tako 70-odstotni učinek.

Najboljši individualni nastop večera je imel Atlantin Trae Young, ki je Denver Nuggetsom nasul kar 42 točk, vključno z osmimi trojkami. Zmago je svojem moštvu z natančnim metom prinesel tudi novinec Coby White. 19-letnik iz Severne Karoline je dosegel komaj štiri točke v prvih treh četrtinah, nato pa v zadnjih dvanajstih minutah postavil rekord franšize s sedmimi (!) trojkami v eni četrtini.

Liga NBA, 13. 11. 2019

Miami Heat – Detroit Pistons 117:108
Butler 20 in 13 asistenc, Nunn 20, Dragić 18 (3/5 za dve, 3/8 za tri, 3/4 prosti meti), 6 asistenc, 1 skok, 1 ukradena žoga, 1 izgubljena žoga in 2 osebni napaki v 33 minutah; Kennard 22, Drummond (9 skokov) in Wood po 16.

Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers 98:97
Embiid 27 in 16 skokov, Richardson 17; Love 20 (8 skokov) in Clarkson po 20.

Indiana Pacers – Oklahoma City Thunder 111:85
Warren 23, Brogdon 20; Gallinari 14, Burton 13.

Chicago Bulls – New York Knicks 120:102