Derbi vodilnih ekip Phoenixu, LeBron James morda okužen s Covid-19

V derbiju večera sta se pomerili ekipi z najboljšim izkupičkom v ligi. Phoenix je na krilih 16-ih zaporednih zmag gostil Golden State, ki je pred tem doživel samo 3 poraze. Domačini so navkljub poškodbi Bookerja v drugi četrtini zmagali in s tem izenačili klubski rekord zaporednih zmag.

Izredno slab strelski večer je imel Steph Curry, ki je iz igre zadel samo 4 mete iz 21 poskusov, zadel je 3 trojke. Odlično napadalno igro je prikazal Jordan Poole, dosegel je 28 točk.

Pri domačih je bil najboljši DeAndre Ayton, dosegel je 24 točk in 11 skokov, Chris Paul 15 točk in 11 asistenc. Devin Booker je do poškodbe dosegel 10 točk. Za kako resno poškodbo mišice na nogi gre, bodo pokazale dodatne preiskave.

5 minut do konca je Otto Porter Jr. poskrbel, da so se gosti približali na samo točko zaostanka (91:92), potem pa je Phoenix odigral odlično končnico, najprej dosegel 5 zaporednih točk, ki jo je s prostim metom zaradi tehnične napake domačih presekal Curry, s trojko Landry Shameta pa minuto do konca povedel za deset točk (102:92) in tekma je bila odločena.

V derbiju mesta New York je Brooklyn v tesni končnici na domačem parketu le strl odpor Knicksov. Evan Fournier je s trojko 17 sekund pred koncem poskrbel za izenačenje, na drugi strani opa je dva prosta meta 2 sekundi do konca za Brooklyn zadel James Johnson in odločil zmagovalca.

James Harden je za Brooklyn dosegel 34 točk, 10 skokov in 8 asistenc, Kevin Durant 27 točk in 9 asistenc. Za New York, kjer po odločitvi trenerja v postavi ni več prostora za letošnjo glavno okrepitev Kembo Walkerja, je Alec Burks, ki ga je nadomestil v prvi peterki, dosegel 25 točk, Julisu Randle pa točko manj, ob tem pa je imel še 9 skokov in 8 asistenc.

Ena glavnih novic večera je bila obvestilo Lakersov, da v ekipi ni LeBron Jamesa zaradi varnostnih protokolov zaradi potencialne okužbe z virusom Covid-19. Lakersi so na gostovanju vseeno premagali Sacramento, Davis je dosegel 25 točk, Westbrook 23. Za domače je bil najboljši strelec Richaun Holmes, dosegel je 27 točk.