Denver se vrača v igro

Po povratku Lakersov v zadnji četrtini, ko so z delnim izidom 19:2 praktično izničili zaostanek za 20 točk, je na sceno ob koncu tekme stopil Jamal Murray. Z dvema trojkama in asistenco za zabijanje Millsapa je poskrbel, da se je Denver spet vrnil v serijo, kjer je rezultat 2:1 v zmagah za Los Angeles.

Lakersi so bolje odprli tekmo in vodili skozi večji del prve četrtine. Nuggetsi so odgovorili v drugi in prvič prišli do otiplivejšega vodstva, za 17 točk. V drugem polčasu je v tretji četrtini prednost prvič narasla na 20 točk, potem pa je v zadnji četrtini sledil preobrat Los Angelesa, ki pa je bil na koncu vseeno prekratek.

Za Denver je Jerami Grant dosegel 26 točk, rekord v končnici, najboljši strelec pa je bil Jamal Murray, dosegel je 28 točk, imel 8 skokov in tudi 12 asistenc. Nikola Jokić je dodal 22 točk in 10 skokov.

Za Lakerse je LeBron James dosegel novega trojnega dvojčka, 30 točk, 10 skokov in 11 asistenc, Anthony Davis je dosegel 27 točk.