Denver in Toronto popravila spodrsljaja; Portland obranil prednost domačega igrišča

Sinoči so se v začetku druge četrtine Denver Nuggets znašli v izjemno težkem položaju. Ekipa, ki so je celo sezono krasile odlične igre pred domačo publiko, se je znašla v zaostanku 19-ih točk, potem ko je prva zmaga serije že pred tem romala v roke San Antonio Spurs. Nuggetsi so lovili priključek vse do zadnje četrtine in ga v 44. minuti tudi ujeli ter prehiteli.

Ključni trojki, ki sta prelomili tekmo v prid domačinom, je dosegel Jamal Murray, ki je bil istočasno prvi strelec moštva – 21 (!) od končnih 24 točk je dosegel v zadnji četrtini. Pri Nuggetsih so kar štirje igralci presegli mejo 20-ih točk. Poleg Murraya je to uspelo še Garyju Harrisu, Nikoli Jokiću in Paulu Milsapu.

Veliko lažje sta do sinočnjih zmag prišli moštvi Toronto Raptors in Portland Trail Blazers. Kanadčani v dvoboju z Orlando Magic niso niti za sekundo izpustili vodstva, razlika pa je naraščala skozi celo tekmo in dosegla končnih 29 točk. Igralec tekme je bil Kawhi Leonard s 37 točkami z izjemnim metom iz igre 15/22 (4/8 za tri). Za porazen strelski večer na prvi tekmi se je odolžil tudi organizator igre Kyle Lowry, ki je tokrat prispeval 22 točk za zmago, ki bo vsekakor vnesla nekaj miru v slačilnico Raptorsov. Za napredovanje v drugi krog bo treba dobiti vsaj eno tekmo v Orlandu.

Tudi zadnji dvoboj večera je pripadel domačinom. Portland Trail Blazers so proti Thunder ob polčasu prevzeli pobudo in na krilih zvezdniškega dvojca Damian Lillard-CJ McCollum tretjo četrtino dobili z izidom 37:21. Vse zatem je bila le še formalnost. Oklahoma City predvsem ne najde občutka za trojko – tudi sinoči so metali s skromno, 18-odstotno, uspešnostjo. V obeh tekmah so skupaj dosegli le 10 trojk, zgolj eno več kot Lillard sam.