De Colo vodil CSKA do zmage v Palau Blaugrani, Budućnost tretjič zapored

Rubrika: Evroliga

Podgoriška Budućnost je v Evroligi odlično izkoristila tri domače tekme v nizu. Četa Jasmina Repeše je proti Gran Canarii zabeležila še trejo zaporedno zmago in ujela priključek s Španci. Čeprav so prvo četrtino izgubili za 18 točk, so se zmage na gostovanju pri Khimkiju veselili košarkarji Bayerna.

Lahko samo čestistam svojim igralcem, nič drugega. Vsi so prispevali nekaj. To je ekipni šport in ko igramo skupa, ko smo povezani, igramo tako kot je potrebno,” je bil po tretji zaporedni evroligaški zmagi zadovoljen Jasmin Repeša.

Na obračunu proti Gran Canarii so bili košarkarji Budućnosti večji del tekme v prednosti, a Španci so v zadnji četrtini povsem blizu (66:63). Tedaj so svojo moč v napadu znova pokazali Coty Clarke, Edwin Jackson in Goga Bitadze in poskrbeli, da je zmaga ostala doma.

Preobrat v Moskvi

Svojo prvo tekmo je po povratku na klop Khimkija vodil litovski trener Rimas Kurtinaitis in sprva je kazala na sanjski povratek. Njegovi varovanci so prvo četrtino proti Bayernu dobili z 28:10, Nemci pa so pripravili velik preobrat in na koncu slavili zmago s celo 11 točkami razlike (60:71).

Derbi dneva se je odvijal v Palau Blaugrani, kjer na tekmi med domačo Barcelono in moskovskim CSKA-jem Jaka Blažič ni dobil priložnosti. Barcelona je še v zadnji četrtin vodila (68:67), delni izid 10:2 pa je zmago prinesel gostom.

Do tretje evroligaške zmage so se prebili košarkarji Darussafake, ki so dobro izkoristili odsotnost poškodovanega Tornika Shengelie.

Evroliga, 20. kolo, 25.1.
Khimki – FC Bayern 60:71 (28:10, 12:25, 10:21, 10:15)
(Mickey (6 skokov) in Thomas (10 skokov in 5 podaj) po 13; Williams 20 in 5 skokov, Lučić 15)

Darussafaka Tekfen – KIROLBET Baskonia 80:75 (21:29, 24:18, 18:14, 17:14)
(Douglas 21, 6 skokov in 5 podaj, Eric 18 in 5 skokov; Janning 18, Voigtmann 14 in 11 skokov)

Budućnost VOLI – Herbalife Gran Canaria 75:70 (27:24, 9:14, 25:19, 14:13)
(Cole 20, 5 skokov in 5 podaj, Bitadze 16 in 7 sokov; Vene 16, Rabaseda 12 in 5 skokov)

FC Barcelona Lassa – CSKA 76:84 (20:20, 21:24, 20:19, 15:21)
(Claver 17, Seraphin 14; De Colo 25 in 5 skokov, Kurbanov 17 in 5 skokov)

Že odigrano
Fenerbahče – Olympiacos 90:75
Maccabi FOX – Panathinaikos 84:75
AX Armani Exchange Olimpia – Žalgiris 80:70
Real Madrid – Anadolu Efes 92:84

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 26 minut, 24 točk (4/7 za dve, 5/6 za tri, 1/1 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu); indeks 28.
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – 16 minut, 2 točki (1/3 za dve), 3 skoki (vsi v napadu), 1 podaja, 1 blokada; indeks 5.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni bil v postavi.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 20 minut, 5 točk (1/3 za tri, 2/5 prosti meti), 1 skok, 9 podaj; indeks 9