Dame Time v Portlandu! Trail Blazersi gredo naprej!

Zadnji napad je po zgrešenem polaganju Russella Westbrooka pri izidu 115:115 pripadel Portland Trail Blazers. Žogo je pričakovano v roke vzel Damian Lillard, ki 5 sekund pred koncem Lillard sploh še ni začel akcije. Ni je rabil. Z enajstih metrov razdalje se je odločil za met za tri in ga zadel. Za 50. točko, 10. trojko, zmago in napredovanje v drugi krog končnice.

Portland zdaj v drugem krogu čaka zmagovalca serije med Denver Nuggets in San Antonio Spurs. S sinočnjo domačo zmago so tretjo zmago v seriji dosegli Nuggetsi in imajo prvo zaključno žogo za napredovanje čez dva dni. Tokrat ni bilo dvoma o zmagovalcu, ključno vlogo v napadu je ponovno prevzel Jamal Murray z 23 točkami, Nikoli Jokiću sta zmanjkali dve asistenci do trojnega dvojčka.

Serije je konec med Brooklynom in Philadelphio. Po šokantnem porazu na uvodu serije so 76ersi nato prevzeli pobudo in zmagali naslednje štiri tekme. Sinočnja peta tekma v seriji je bila rešena že po prvi četrtini, ki so jo domačini dobili z 32:15. Prvi strelec tekme je bil Joel Embiid z 23 točkami, igral pa je samo 20 minut.

Philadelphio zdaj v drugem krogu končnice čaka dvoboj s Toronto Raptors, ki so imeli podobno serijo proti Orlando Magic. Floridčani so bili vsako tekmo korak bolj za Kanadčani, sinoči pa je že po prvih 12 minutah bila razlika +16 v prid Raptorsov.