Dallas zapravil napad za zmago; Dončiću zmanjkala podaja do vnovičnega trojnega dvojčka

Potem, ko je James Harden 8 sekund pred koncem zgrešil težko polaganje, je Jalen Brunson dobil skok in takoj predal žogo v roke najboljšem Mavericku Luki Dončiću. Pri izidu 93:94 je domačinom zadostoval navaden koš. Dončić se je odločil, da bo poizkusil najti soigralca in tako žogo par sekund  pred koncem tekme vrnil Brunsonu, ki pa je bil iz zahtevnega položaja ob sireni neuspešen. Koš bi pomenil, da bi zmaga ostala v Dallasu, prav tako pa bi bila to tudi 10. asistenca za Dončića, ki je tako ostal pri 19 točkah, 15 skokih in 9 asistencah.

Dončić ni imel pretirano dobrega napadalnega večera kar se tiče meta iz igre, se je pa zato izkazal z izsiljevanjem prostih metov, ki jih je šutiral kar 9. Prav tako je večkrat uspešno pokrival Hardna, ki je po tekmi tudi sam izrazil navdušenje nad Dončićevo raznoliko igro.

Niz štirih zmag Miamija so prekinili Toronto Raptors, ki so bili tudi brez Kawhija Leonarda znatno boljše moštvo v American Airlines Areni. Raptorsi so z 21 trojkami izenačili rekord franšize, na drugi strani so Heat zadeli osemkrat izza črte. Goran Dragić se postopno vrača v polni pogon. Sinoči je v 21 minutah vpisal 11 točk, v času od povratka po poškodbi pa Gogijevo statistiko redno krasi koš razlika v prid Miamiju, ko je Ljubljančan na parketu. Za še največje navdušenje domačih navijačev je v izdihljajih tekme poskrbel Derrick Jones Jr. z enim od najlepših zakucavanj sezone.

Na srečo Miamija so poraz vpisali tudi Orlando Magic na gostovanju v Memphisu. Grizzlies so bili boljši s 105:97. Največje presenečenje večera pa so vsekakor pripravili Phoenix Suns, ki so v Oaklandu ugnali aktualne prvake. To je šele 16. zmaga v tej sezoni za Sunse.

Liga NBA sinoči

Miami Heat – Toronto Raptors 104:125
Adebayo 19, Wade in Waiters 15; Lowry 24, 10 asistenc in 7 skokov, Siakam 20.

Dallas Mavericks – Houston Rockets 93:94
Dončić 19, 15 skokov in 9 asistenc, Brunson 18; Gordon 26, Harden 20.

Detroit Pistons – Chicago Bulls 131:108
Griffin 28, Galloway in Jackson 21; Selden 18, Markkanen in Porter Jr. 17.

Philadelphia 76ers – Indiana Pacers 106:89
Embiid 33 in 12 skokov, Harris 18 in 8 skokov; Bogdanović 18, Collison 14.

Memphis Grizzlies – Orlando Magic 105:97
Conley 26 in 8 asistenc, Bradley 21;Vučević 26 in 10 skokov, Ross 15.

Atlanta Hawks – New Orleans Pelicans 128:116
Huerter 27, Collins 23 in 10 skokov; Jackson in Randle 23.

San Antonio Spurs – Milwaukee Bucks 121:114
Aldridge 29 in 15 skokov, DeRozan 28; Antetokounmpo 27, 13 skokov in 6 asistenc, Bledsoe 21.

Minnesota Timberwolves – New York Knicks 103;92
Gibson 25, Teague 20 in 10 asistenc; Dotson 26, Trier 15.

Golden State Warriors – Phoenix Suns 111:115
Thompson 28, Durant 25; Booker 37, 11 asistenc in 8 skokov, Oubre 22.

Slovenca v Ligi NBA

Goran Dragić (Miami Heat) – 11 točk (3/5 za dve, 1/3 za tri, prosti meti 2/4), 4 skoki, 3 asistence, 2 izgubljeni žogi in 3 osebne napake v 21 minutah. +/- = 1

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 19 točk (4/10 za dve, 1/6 za tri, prosti meti 8/9), 15 skokov, 9 asistenc, 2 ukradeni žogi, 2 blokadi, 3 izgubljene žoge in 2 osebni napaki v 37 minutah. +/- = -5