Dallas melje dalje, Dončić znova prvi strelec!

Košarkarji Dallasa so po slabšem vstopu v novo sezono ujeli pravi ritem in nizajo zmage kot za stavo. Tokrat so v gosteh nadigrali zasedbo Houstona, z nekaj izjemnimi meti in skupno 20 točkami ter 6 skoki pa se je znova izkazal Luka Dončić. Damian Lillard je zadel 10 trojk, Clippersi pa so skočili na vrh zahodne konference.

Na začetku sezone smo potrebovali čas, da se uigramo. Že pred začetkom sezone sem rekel, da si želim preboja v končnico in trenutno nam gre odlično,” je po tekmi svoje navdušenje nad predstavami Dallasa izrazil Luka Dončić. Nastop Slovenca je bil zaradi lažje bolezni pod vprašajem, a Luka je stisnil zobe in že v prvem polčasu Raketam nasul 15 točk. Zadel je dve trojki iz nemogočega položaja, z uspešnim metom skoraj s polovice igrišča pa postavil tudi končni rezultat prvega polčasa (54:74).

V zaključku tretje četrtine so se Rakete nevarno približale (89:94), Telički pa so odgovorili z delnim izidom 23:5, povedli z 22 točkami prednosti (95:117) in tekmo odločili v svojo korist.

Izjemen dosežek je uspel tudi Damianu Lillardu, ki je Orlandu nasul 10 trojk in tekmo končal pri 41 točkah. Novo zmago na domačem terenu so zabeležili 76ersi, ki so tokrat s 117:91 ugnali New York Knickse. Napeto je bilo v Milwaukeeju, kjer je zmago domačim 5 sekund pred koncem prinesel Khris Middleton.

Liga NBA, 29.11.2018
Houston Rockets – Dallas Mavericks 108:128 (28:36, 28:38, 33:22, 19:32)
(Dončić (6 skokov) in Harris po 20, Harden 25, 17 skokov in 11 podaj, House (5 skokov), Ennis, Capela 18)

Slovenca v Ligi NBA
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 24 minut, 20 točk (3/4 za dve, 3/7 za tri, 5/5 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 1 pridobljena žoga.