Dallas do druge zaporedne zmage, prvaki ponovno po podaljšku

Bolje moramo odigrati končnice tekem. To so izkušnje, iz katerih se moramo učiti, smo mlada ekipa,’ je po tekmi skoraj zapravljeno prednost Dallasa za 25 točk komentiral domači strateg Rick Carlisle.

Dallas si je to prednost priigral v drugi četrtini, 50 sekund do konca tekme pa je prednost znašala smao še tri točke – 123:120. Josh Richardson je pol minute do konca dosegel koš, na drugi strani pa Malik Beasley, ki je od skupaj 30 točk samo v zadnji četrtini dosegel 22, ni zadel trojke in tekma je bila odločena.

Odločilno prednost si je Dallas priigral že v prvi četrtini, ki jo je dobil 43:22, Porzingis je v tem delu igre dosegel 15 točk.

Trojka Porzingis (27 točk), Dončić (26 točk) in Hardaway (24 točk) je skupaj dosegla ‘Lukovih’ 77 točk, Luka pa je še enajstič zapored presegel mejo 25 točk – do izenačitve rekorda franšize mu manjkata še dve tekmi.

Minnesota je bila še vedno oslabljena za prvega zvezdnika Karl Anthony Townsa, ki je manjkal že na 21. zaporedni tekmi zaradi komplikacij ob okužbi z virusom covid, v drugem polčasu pa je počival tudi rahlo poškodovani D’Angelo Russell.

Dallas, ki je prvič igral pred 1.500 gledalci, bo v sredo gostil Atlanto.

Derbi večera se je igral v Denverju, kjer je Milwaukee premagal domačine. Giannis, ki je bil imenovan tudi za igralca tedna na vzhodu, je dosegel 30 točk, Middleton točko manj, ob tem pa še 12 asistenc in 8 skokov. Nikola Jokić je za Denver dosegel 35 točk, Vlatko Čančar je v dobrih petih minutah zbral en skok.

Ponovno so si kožo v podaljških reševali prvaki. LeBron James je proti Oklahomi dosegel novega trojnega dvojčka – 28 točk, 12 asistenc in 14 skokov. Shai Gilgeous-Alexander je za goste dosegel 29 točk, 10 asistenc in 7 skokov.