Čudežna trojka vrnila Toronto med žive, Clippersi zlahka čez Denver

Ko je po pravem slalomu in fantastični ‘no-look’ podaji Kembe Walkerja Boston z zabijanjem Daniela Theisa ob izenačenem rezultatu 0,4 sekunde do konca tekme Boston povedel za dve točki, je bilo videti, da si je Boston že zagotovil verjetno že neulovljivo prednost v zmagah 3:0 proti branilcem naslova iz Toronta.

Toda prvaki se niso predali. Izkoristili so minuto odmora in selitev na nasprotnikovo polovico pri vrnitvi žoge v igrišče. Kylea Lowryja je sicer pri izvajanju žoge iz avta oviral celo Taco Fall, toda vseeno mu je uspelo žogo podati na nasprotno stran igrišča, kje je žogo sprejel in v trenutku še pravočasno vrgel OJ Anunoby in zadel noro trojko ‘veliko’ po pisku sirene, ki se je oglasila praktično takoj, ko je žoga zapustila roki junaka zmage Toronta.

Toronto je tako uspel znižati rezultat v seriji na 1:2 in tako ohranja upanje po ponovitvi lanske sezone. Najboljšpa igralca sta bila branilska naveza Lowry (31) in VanVleet (25), ki sta skupaj dosegla 56 točk, od tega 7 trojk. Pri Bostonu še naprej odlično igra Kemba Walker, ki je dosegel 29 točk.

Nehote se je s trojko Toronta v zgodovino lige NBA ponovno vpisal tudi Luka Dončić – šele drugič v zgodovini lige se je namreč zgodilo, da bi trojka v končnici ob zvoku sirene odločila na dveh tekmah v isti sezoni – Luki je to uspelo na tekmi prosti Clippersom.

Ti so na prvi tekmi drugega kroga končnice relativno lahko premagali Denver, ki se mu je poznala utrujenost po težki seriji sedmih tekem proti ekipi Utaha. Nikola Jokić (na koncu 15 točk, najboljši strelec Denverja) in soigralci so uspeli držati priključek s Clippersi do začetka druge četrtine, potem pa je prednost že ob koncu tretje četrtine narasla na 29 točk za Clipperse in tekma je bila odločena. Zaključne minute so potem minile v revialnem značaju in priložnost za igro so dobili rezervisti. Za Denver je Jamal Murray, junak prvega kroga končnice, dosegel 12 točk.

Kawhi Leonard je bil ponovno najboljši igralec na igrišču, dosegel je 29 točk, Paul George jih je dodal 19.